Arbitrul Victor Hugo Hurtado a murit în timpul unui meci

Arbitrul Victor Hugo Hurtado a murit în timp ce conducea meciul din prima ligă boliviană Always Ready - Oriente Petrolero, scor 5-0. Acesta era desemnat să conducă meciul care s-a disputat la o înălțime de 4.000 de metri.

La cinci minute după începutul reprizei a doua, arbitrul Victor Hugo Hurtado, în vârstă de 32 de ani, s-a prăbușit la pământ. Sportivul a fost transportat de urgență, ieri, la spital, dar medicii nu l-au putut salva, potrivit ole.com.ar.

Doctorii celor două echipe au încercat să-i acorde primul ajutor, iar Julio Cesar Perez, jucător de la Oriente Petrolero, a vrut să urce în ambulanță și să-l însoțească la spital, dar a trebuit să rămână pe teren, deoarece meciul a continuat.

Citeste si: Previziunile Marianei Cojocaru pentru toată săptămâna. Destinul va fi ca o tornadă pentru aceste zodii. Urmează momente de cumpănă - previziuni complete pentru Kfetele.ro

Partida a continuat cu Julio Fernando Gutiérrez, al patrulea oficial, la centru. Se pare că Hurtado era cardiac și epileptic.

Sursă: Libertatea.ro

Divorț neașteptat în showbiz! Kim Kardashian vrea să îi spună „adio” lui Kanye West! „Se simte blocată din cauza lui!”

Clipul zilei pe KFETELE.RO

DISTRIBUIE
acest articol

Vedete

Cristina Şişcanu, apariție fără sutien, la Bravo ai stil - Celebrities! Maurice Munteanu a atacat-o dur! "Tu te-ai uitat în oglindă, la tine acasă!?"