Tortul "Genial" - FARA coacere si gata in DOAR 10 minute!

Tortul "Genial" - FARA coacere si gata in DOAR 10 minute!

Tortul "Genial" este fara coacere si este gata in doar 10 minute. Trebuie sa incerci sa il prepari macar o data, sigur nu vei regreta!

Ingrediente:

500 gr biscuiti normali
2 banane mai mici
500 gr smantana
1 borcan lapte condensat
300 gr zahar
1 ciocolata

Mod de preparare:


1. Mixeaza smantana cu zaharul, ca sa obtii o frisca fina si pufoasa. Adauga laptele condensat si omogenizeaza.
2. Marunteste foarte bine bananele (fa-le piure).
3. Amesteca piureul de banane cu frisca.
4. Pune un strat de biscuiti intr-un platou. Acopera-i cu frisca, apoi alt strat de biscuiti, iar frisca si tot asa pana la final.
5. Printre biscuiti, daca vrei, poti pune si niste stafide.
6. Baga tortul in frigider pentru 6-7 ore.
7. Scoiate-l apoi si decoreaza-l fie cu ciocolata data pe razatoare, fie cu ciocolata topita la bain-marie.

Sursa



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Motivul pentru care Andreea Popescu a ajuns la divorț. Ce a făcut-o să renunțe la povestea de iubire: „Dacă a dispărut, e greu să nu te pierzi.”

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

Dan Petrescu a fost operat de urgență! Care este starea antrenorului de fotbal: „Îi ținem pumnii”

În plin scandal și sub AVALANȘA DE ACUZAȚII, Dumitru Vartic face o MIȘCARE NEAȘTEPTATĂ. Lovește exact unde NIMENI NU BĂNUIA! Cui i s-a adresat, de fapt, și ce urmărește prin acest gest: "Am fost nevoit să..."

Alina Laufer a reacționat după accidentul rutier în care a fost implicat soțul ei și gemenii: „Nu o să depunem nicio plângere. Mergem mai departe.”

Meteorologii ANM au emis prognoza meteo pentru următoarele două săptămâni. Vremea se schimbă radical în perioada 17-29 martie.

Se taie pensiile! Bolojan a făcut anunțul


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro