Cea mai gustoasa reteta de castraveti marinati! Pune in aplicare trucul asta ca sa-i faci mai buni!

Pentru aceasta reteta de castraveti ai nevoie de doar cateva ingrediente simple.

Ingrediente:

Castraveti – 4 kg.
Patrunjel verde – 1 legatura.
Ulei – 200 gr.
Otet 9% – 1 pahar.
Sare – 80 gr.
Zahar – 1 pahar.
Piper negru macinat – 1 lingura de desert.
Usturoi – 1 capatina.

Mod de pregatire:

Cantariti 4 kg castraveti, tinerei, nu prea mari.

Castraveiii care sunt mai mari ii taiati sferturi, ceilalti, un pic mai mici, ii taiati in jumatate. Aranjati castravetii taiati intr-o cratita.

Citeste continuarea pe pagina 2 >>>

Abonează-te pe

Citește și:

Reteta de gogosi MINCINOASE, ca la mama acasa! Trebuie sa incerci deliciul asta!

Dan Bittman, probleme financiare din cauza pandemiei. Artistul se află într-o situație disperată

Reteta unica de papanasi - Asa ii prepari pe cei mai gustosi!

Aceasta este super reteta de vinete a bunicii! Ingredientul secret face tot gustul

Reteta minune pentru curatarea vaselor de sange! Te scapa rapid de colesterol!

Clipul zilei pe KFETELE.RO:

DISTRIBUIE
acest articol

Horoscop

Horoscop zilnic luni, 12 aprilie 2021! Află ce zodie primește o veste tragică!

Citește mai departe

Te-ar putea interesa si...

Parteneri
Pentru tine
Din Cooking
Parteneri