Raed Arafat, anunț de ultimă oră! Este nevoie de declarație pe proprie răspundere

Raed Arafat
Raed Arafat despre alegerile parlamentare

Raed Arafat a dezvăluit că este nevoie de o declarație pe proprie răspundere, în contextul alegeri parlamentare 2020.

Raed Arafat a făcut anunțul așteptat de toți românii! E nevoie de declarația pe propria răspundere. Românii trebuie să știe asta, înainte de alegerile parlamentare din 6 decembrie.

Șeful DSU, Raed Arafat, a făcut anunțul care îi vizează pe românii care vor să voteze! E nevoie de declarația pe propria răspundere, spune şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă.

Arafat a susținut, într-un răspuns pentru Biroul Electoral Central, că persoanele din afara localităţilor carantinate se pot deplasa în localităţi carantinate pentru a vota.

Citeste si: Klaus Iohannis, despre alegerile parlamentare: "Avem două probleme grave..."

Potrivit unui document semnat de Raed Arafat, persoanele care merg în/din localităţi carantinate pentru a vota sau pentru a participa la organizarea procesului electoral trebuie să aibă asupra lor și o declaraţie pe propria răspundere în care să precizeze motivul deplasării.

Documentul semnat de Raed Arafat
Documentul semnat de Raed Arafat, în contextul alegerilor parlamentare[Sursa foto: capital.ro]

Secretarul de stat a mai arătat că restul detaliilor, cum ar fi condiţiile în care se desfăşoară votul în interiorul localităţilor carantinate, sunt prevăzute în ordinele speciale de carantinare pentru fiecare zonă.

Pe data de 6 decembrie au loc alegerile parlamentare 2020, iar românii sunt chemați la vot pentru a alege membrii Senatului și ai Camerei Deputaților.

Citeste si: Adrian Streinu-Cercel, avertisment pentru România: „Situația este scăpată de sub control”

Votarea în România se desfășoară într-o singură zi, duminică, 6 decembrie 2020, între orele 7- 21.00. În diaspora, vptul de va desfășura pe parcursul a două zile, pe 5 și pe 6 decembrie.

Campania electorală pentru alegerile parlamentare 2020 a început pe data de 6 noiembrie 2020 și se încheie pe data de 5 decembrie, la ora 7.00.

Ludovic Orban, anunț despre un lockdown după alegerile parlamentare

Premierul Ludovic Orban a declarat că nu poate fi vorba despre un nou lockdown după alegerile parlamentare, așa cum se vehiculează.

"Garantez 100% că  nu va fi niciun lockdown. Aşa ceva nu se va întâmpla. Deci, cine mai susţine aşa ceva, spun că este o bazaconie şi că este de fapt o minciună de campanie în încercarea de a mai reduce susţinerea pentru PNL.

Şi preşedintele a spus foarte clar: nici vorbă de aşa ceva. Nu se pune problema unei închideri a activităţilor economice", a declarat Ludovic Orban.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

România intră în lockdown după alegeri?! Ce spune Alexandru Rafila

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Când a murit, de fapt, Ștefania Szabo? Rezultatele autopsiei răstoarnă ancheta în cazul decesului subit al doctoriței

Există momente în care DUREREA unui om îți taie răsuflarea. Astăzi a fost unul dintre ele. CE A FĂCUT acum Igor Cuciuc lasă o urmă adâncă în inimile celor care au simțit: "Sufletul omului este cel mai greu de vindecat… uneori poate chiar imposibil"

Ludovic Orban, despre un posibil lockdown după alegerile parlamentare: "Nu se pune problema..."

El a fost și va rămâne marea iubire a celebrei Hande Ataizi, care joacă rolul Cana în serialul "Fata de la fereastră"! Iată cu cine a fost căsătorită îndrăgita actriță

Elevă de clasa a IX-a, răpită, bătută și umilită de 6 colege din cauza unui băiat! I-au furat telefonul și au agresat-o minute întregi pe o stradă din apropierea școliI


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies