O femeie din Bulgaria a murit în România, într-un grav accident petrecut pe DN5

O femeie din Bulgaria a murit în România, într-un grav accident petrecut pe DN5
O femeie din Bulgaria a murit în România, într-un grav accident petrecut pe DN5

O persoană a murit şi alte trei au fost rănite, toate de cetățenie bulgară, în urma unui grav accident rutier produs astăzi pe Drumul Național 5 (DN5), Giurgiu-Bucureşti, în zona localităţii Daia, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Giurgiu.

Accident grav pe DN5

”O autospecială cu apă şi spumă, un echipaj de descarcerare cu opt subofiţeri din cadrul Detaşamentului Giurgiu al ISU Giurgiu şi cinci echipaje ale SAJ Giurgiu intervin pe DN 5, pe sensul de mers Giurgiu-Bucureşti, în dreptul localităţii Daia, după ce o dubă şi un Volskwagen Golf în care se aflau patru cetăţeni bulgari au intrat în coliziune.

Citeste si: HOROSCOP RUNE pentru săptămâna 6-12 mai, cu Mihai Voropchievici. Racii au reușite pe toate planurile, Balanțele intră în conflicte

Citeste si: Șocant, ce i-a spus mama lui Răzvan Ciobanu lui Botezatu cu o zi înainte de a-l înmormanta pe fiul ei! Totul s-a petrecut la capelă!

Citește și: Alimente bogate in B12. Surse de vitamina B12- catena.ro

Citeste si: HOROSCOP 6-12 mai, cu Camelia Pătrășcanu. Balanțele rezolvă lucruri administrative, Vărsătorii încep săptămâna cu chef de distracție

O persoană de sex feminin, în vârstă de aproximativ 60 de ani, cetăţean bulgar, a fost găsită decedată la sosirea echipajelor, doi cetăţeni bulgari sunt încarceraţi, iar o altă persoană, tot cetăţean bulgar, a ieşit pe picioare din maşină şi primeşte îngrijiri medicale de la echipajele sosite la locul accidentului”, informează purtătorul de cuvânt al ISU Giurgiu, Florin Neguţ.

Citește continuarea pe Libertatea.ro.

Sursa foto: Libertatea.ro



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ministrul Muncii a făcut un anunţ IMPORTANT despre pensii. Veşti bune pentru români

Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”

Liviu Guță îi dă replica lui Culiță Sterp. Ce l-a deranjat la declarațiile făcute de colegul său de breaslă: „Nu mi se pare corect”

De unde a fugit, de fapt, cangurul alb filmat pe străzile Bucureștiului? Poliția a elucidat misterul

Ce semne a primit Claudiu Molnar, după decesul soției sale: „A aprins-o în dormitor...”

Cum arăta Cansın Şenel, actrița care joacă rolul Sema în noul serial “Dragoste fără hotare”, în urmă cu zece ani, la început de carieră

VIDEO „Ne este foarte frică”. Măcelul din Urziceni. Atacatorii au fost capturați


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies