Bucătarul a explicat ce metode folosește pentru a menține familia fericită.
Nicolai Tand a discutat despre abordarea sănătoasă a vieții de familie în cadrul podcastului lui Măruță. Celebrul chef a făcut declarații sensibile cu privire la modul în care prioritizează relația cu copiii, în raport cu relația cu soția sa, Monica.
Bucătarul a menționat că soția este, cumva, mai importantă decât copiii.
În opinia bărbatului, fericirea unei familii există atunci când părinții sunt bine și fericiți, aspect al relației care reflectă echilibrul și armonia întregii familii.
„Eu zic că o familie fericită e atunci când părinții sunt fericiți. Adică, dacă tu cu nevasta ta ești bine... Eu cred că noi suntem obligați să avem momentele noastre, pentru că am avut o doamnă care ne-a ajutat cu copiii când erau mici și a început nu știu ce să zică de copii și de Monica. Dădea mai multă importanță copiilor, doamna aceea, decât Monicăi, nevastă-mii. Și-am zis: «Doamna mea, n-ați înțeles.
Bărbatul mai menționează și că multe cupluri suferă pentru că nu oferă suficientă atenție relației de cuplu.
„Nu vreau să înțeleagă lumea greșit, dar nevasta e mai importantă decât copiii, cumva, că ea a fost prima. Cu ea am făcut copiii, ea e mama copiilor tăi, pe care îi educă, adică nevasta e foarte importantă”, a mai adăugat cheful.
Cum și-a cunoscut Nicolai Tand soția
Invitat în cadrul aceluiași podcast, Chef Nicolai Tand a povestit despre cum a început povestea lui de dragoste cu soția sa, Monica. Cei doi s-au căsătorit în anul 2018 și au împreună doi copii.
Nicolai Tand: Într-un grup de prieteni am cunoscut-o. Ea era din Baia Mare, Baia Sprie chiar, și era și ea căsătorită cu un francez. Amândoi am plecat din Baia Mare, amândoi am vrut să rămânem în Franța, să nu ne mai întoarcem niciodată acasă... și uite că Dumnezeu le-a plănuit altfel.
Cătălin Măruță: Și la ea, cum a fost? S-a întors, a divorțat și ea?
Nicolai Tand: A divorțat și a venit pentru mine. Bărbatul său i-a zis, când m-a văzut prima dată, când m-a cunoscut la restaurant, a zis...
Cătălin Măruță: A, ea era căsătorită când tu vorbeai cu ea?
Chef Nicolai Tand: Da. Dar, pentru mine era o prietenă, o româncă de-a mea.
Cătălin Măruță: Dar începuse să se îndrăgostească românca?
Nicolai Tand: Nu, deloc. Atunci nu, era doar o relație de prietenie pur și simplu. Și ți-a făcut cunoștință cu fostul ei soț?
Nicolai Tand: Păi da, au venit la restaurant, normal. Dar nu mă interesa. Eu eram deja divorțat. Da, normal că îi așezam la masa cea mai bună. Și el mi-a zis după aceea: «Vezi că mi-e frică de Nicolai». I-a zis ei, iar ea i-a zis: «Du-te, vezi-ți de treabă!». Ea nici nu mă băga în seamă. El a simțit ceva. Așa e când ți le pune Cel de Sus, cred, că nu-mi dau seama.