"M-am căsătorit cu Isus". Povestea impresionantă a fecioarei de 41 de ani

"M-am căsătorit cu Isus". Povestea impresionantă a fecioarei de 41 de ani

Jessica Hayes din Indiana, SUA, și-a cumpărat o rochie de mireasă, un voal și un inel si a pășit în biserică. Femeia s-a casatorit cu Hristos

La vârsta de 41 de ani, Jessica este o fecioară consacrată, o vocație a femeilor din cadrul Bisericii Catolice care doresc să fie mirese a lui Dumnezeu.

Sunt în jur de 4,000 de astfel de "neveste" în lume, iar spre deosebire de măicuțe, ele nu locuiesc în comunități închise si nu poartă haine specială ci duc o viață normală, lucrează si se întrețin singure.

În timpul ceremoniei de consacrare, femeia, care poartă o rochie albă asemănătoare unei mirese, face jurăminte de castitate și promisiunea să nu se implice niciodată în relații sexuale sau romantice. De asemenea ea îsi pune o verigheta, ca simbol a acestei promisiuni.

Citeste si: Vedeta a slabit 20 de kilograme! Dieta si transformarea uluitoare a lui Khloe Kardashian!

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Cum sa ai mai multi bani. 6 lucruri pe care orice femeie trebuie sa le stie despre bani

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV

SCANDAL MONSTRU la Eurovision! România, pusă la zid de experții internaționali: „E periculos, se joacă cu viața tinerelor!”

Elvis Presley ar fi fost mandru de nepotul lui! Seamana izbitor cu bunicul lui, Regele Rock ‘n’ Roll-ului

Albastrul de Voroneț se pierde! În ce stare se află una dintre cele mai cunoscute mănăstiri din România

VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies