Caz halucinant! O tânără de 31 de ani a murit după ce a bifat 159 de ore suplimentare într-o lună

Caz halucinant! O tânără de 31 de ani a murit după ce a bifat 159 de ore suplimentare într-o lună
Caz halucinant! O tânără de 31 de ani a murit după ce a bifat 159 de ore suplimentare într-o lună

O tânără în vârstă de 31 de ani şi-a găsit sfârşitul după ce a muncit nu mai puţin de 159 de ore suplimentare într-o singură lună.

Miwa Sado lucra ca reporter la postul naţional de televiziune NHK. Ea a făcut în ultima lună  159 de ore suplimentare  şi a beneficiat doar de două zile libere în luna respectivă. Imediat, însă, ea a murit de insuficienţă cardiacă, relatează The Guardian, conform wowbiz.ro.

La scurt timp după ce s-a aflat de cazul ei, o asociaţie pentru standarde de muncă din Tokyo a legat moartea ei de karoshi- ceea ce japonezii numesc ”deces cauzat de muncă excesivă”.

Moartea tinerei s-a petrecut în iulie 2013, însă cazul ei a fost făcut public în această săptămână.

 


Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Alimentul asta e moarte curata! Ramane nedigerat in stomac si doua ore!

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Șoc în televiziune! A făcut infarct în direct și nu a mai putut fi salvat. Imaginile au șocat pe toată lumea

Apariția neașteptată a lui Cristi Botgros după comparația fostei sale iubite cu mama lui, Adriana Ochișanu. CU CINE A FOST VĂZUT la scurt timp după ce Alexandra Cuhuteac a lansat piesa care face ravagii pe internet

Anica Gantu s-a trezit din moarte clinica! Ce a povestit artista

El a fost și va rămâne marea iubire a celebrei Hande Ataizi, care joacă rolul Cana în serialul "Fata de la fereastră"! Iată cu cine a fost căsătorită îndrăgita actriță

Zece studenți arși de vii într-un incendiu devastator într-un restaurant! Tragedie de nedescris în Peru


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies