Acesta este orasul populat doar de femei! Toti burlacii sunt invitati aici!

Acesta este orasul populat doar de femei! Toti burlacii sunt invitati aici!
Acesta este orasul populat doar de femei! Toti burlacii sunt invitati aici!

Exista un oras populat in intregime de catre femei. Acestea au lansat un apel catre burlaci sa vina in acel loc pentru a-si gasi o sotie.

 

Mai mult de 600 de femei traiesc in orasul Noiva do Cordeiro, aflat in sud-estul Braziliei. Ceea ce face un loc si mai atractiv pentru burlaci este faptul ca cele mai multe locuitoare au intre 20 si 35 de ani, potrivit MEDIAFAX.
Pretendentii trebuie sa se supuna insa rigorilor femeilor, care conduc respectivul oras.
Unele dintre locuitoarele orasului brazilian sunt casatorite, dar sotii lor si fiii care au peste 18 ani sunt obligati sa lucreze in afara orasului, neavand dreptul sa se intoarca acasa decat in
weekend.
Femeile se ocupa de tot ceea ce tine de oras si sustin ca este mult mai bine asa. Ele poarta raspunderea legata de orice activitate, de la agricultura la organizarea orasului.
"Sunt multe lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii. Orasul nostru este mai frumos, mai organizat si mult mai armonios astfel", a declarat Rosalee Fernandes (49 de ani).
"Atunci cand apar dispute sau probleme le rezolvam in stilul femeilor, incercam sa ajungem la un consens pentru a evita conflictul. Noi impartim totul, chiar si pamantul pe care il lucram. Nimeni nu concureaza cu nimeni aici. Suntem toate pentru una si una pentru toate. Fiecare a contribuit pentru a cumpara un ecran TV urias la care sa ne uitam impreuna la telenovele", a mai precizat ea.
Problema principala pe care o au rezidentele este ca e aproape imposibil sa isi gaseasca un sot in apropiere.
"Aici, singurii barbati pe care noi, fetele singure, ii intalnim sunt fie insurati, fie sunt rude cu noi; fiecare e verisor. Nu am mai sarutat un barbat de foarte multa vreme", a marturisit Nelma Fernandes (23 de ani). "Toate visam sa ne indragostim si sa ne casatorim, dar ne place sa locuim aici si nu vrem sa fim nevoite sa parasim orasul pentru a gasi un sot", a mai spus ea.
Tinerele singure au facut un apel catre barbatii interesati sa vina sa isi gaseasca o sotie in Noiva do Cordeiro. "Dar trebuie sa fie de acord sa faca ceea ce spunem noi si sa traiasca dupa regulile noastre", a mentionat Nelma Fernandes.

Mai mult de 600 de femei traiesc in orasul Noiva do Cordeiro, aflat in sud-estul Braziliei. Ceea ce face un loc si mai atractiv pentru burlaci este faptul ca cele mai multe locuitoare au intre 20 si 35 de ani, potrivit MEDIAFAX.



Pretendentii trebuie sa se supuna insa rigorilor femeilor, care conduc respectivul oras.



Unele dintre locuitoarele orasului brazilian sunt casatorite, dar sotii lor si fiii care au peste 18 ani sunt obligati sa lucreze in afara orasului, neavand dreptul sa se intoarca acasa decat in weekend.

Femeile se ocupa de tot ceea ce tine de oras si sustin ca este mult mai bine asa.
Ele poarta raspunderea legata de orice activitate, de la agricultura la organizarea orasului.



" Sunt multe lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii. Orasul nostru este mai frumos, mai organizat si mult mai armonios astfel", a declarat Rosalee Fernandes (49 de ani). "Atunci cand apar dispute sau probleme le rezolvam in stilul femeilor, incercam sa ajungem la un consens pentru a evita conflictul.
Noi impartim totul, chiar si pamantul pe care il lucram. Nimeni nu concureaza cu nimeni aici. Suntem toate pentru una si una pentru toate. Fiecare a contribuit pentru a cumpara un ecran TV urias la care sa ne uitam impreuna la telenovele
", a mai precizat ea.



Problema principala pe care o au rezidentele este ca e aproape imposibil sa isi gaseasca un sot in apropiere. "Aici, singurii barbati pe care noi, fetele singure, ii intalnim sunt fie insurati, fie sunt rude cu noi; fiecare e verisor. Nu am mai sarutat un barbat de foarte multa vreme", a marturisit Nelma Fernandes (23 de ani). "Toate visam sa ne indragostim si sa ne casatorim, dar ne place sa locuim aici si nu vrem sa fim nevoite sa parasim orasul pentru a gasi un sot", a mai spus ea.

Citește și: Eclipsă totală de Soare pe 12 august 2026. Din ce zone ale României va putea fi observat fenomenul astronomic- kanald.ro

Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro



Tinerele singure au facut un apel catre barbatii interesati sa vina sa isi gaseasca o sotie in Noiva do Cordeiro." Dar trebuie sa fie de acord sa faca ceea ce spunem noi si sa traiasca dupa regulile noastre", a mentionat Nelma Fernandes.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Liviu Guță sare în ajutorul lui Sorin Copilul de Aur: „Doamne, în ce lume am ajuns să trăim?”

Meghan Markle ar fi cheltuit toată averea Prințului Harry. Cum încearcă ducele să-l convingă pe Regele Charles să le deschidă din nou ușa Familiei Regale

El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut

VIDEO În timp ce secundele treceau, el a ales să acționeze. CINE ESTE POLIȚISTUL care a salvat adolescenta de 15 ani de la înec, după ce tânăra S-A ARUNCAT de pe podul din zona Catedralei Ostroveni: "A intervenit cu..."

Canicula va pune din nou stăpânire pe România: se vor înregistra temperaturi de până la 39 de grade Celsius! Iată cum va fi vremea la începutul lunii august și cât va dura valul de căldură

Horoscop pentru ziua de joi, 30 iulie 2026: O zodie vrea să își renegocieze salariul și are șanse mari să primească bani în plus

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro