Tragedie mare în sport! A murit noaptea trecută. Avea doar 36 de ani

Tragedie mare în sport! A murit noaptea trecută. Avea doar 36 de ani

Lumea ciclismului îl plânge pe Jonathan Cantwell, sportiv care a murit în noaptea de miercuri spre joi, la doar 36 de ani.

 

Jonathan Cantwell a concurat timp de şapte ani în circuitul profesionist, el debutând în 2008 la echipa australiană Jittery Joe's. După un stagiu de doi ani la Fly V Australia a fost luat de mult mai titrata Team Saxo Bank, cu care în 2012 a debutat în Turul Franţei. În etapa a patra din acel an el a reuşit chiar să se claseze pe locul 6, parcursul încheindu-se la sprint şi avându-l ca învingător pe Andre Greipel.

 

Potrivit presei australiene, în anul 2017 Cantwell a suferit o intervenţie chirurgicală, dar a făcut şi chimioterapie, pentru a se trata de cancer testicular. Boala i-a fost descoperită în 2014 şi tot ea ar fi fost cea care l-ar fi răpus pe rutierul australian.

 

Sursa: RTV



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Horoscopul sufletelor pereche: Cine este persoana ideală pentru tine, în funcţie de zodia ta?

Robbie William, DIAGNOSTIC teribil la 52 de ani! Ce a mărturisit chiar el

„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor

ANUNȚUL NEAȘTEPTAT făcut de Iosif. Toți cei care l-au susținut pe fostul concurent din Casa Iubirii se întreabă același lucru: CUM VA REACȚIONA Lucia când va vedea: "Când o trăiești lângă..."

VIDEO Un gest aparent romantic a stârnit indignare și a declanșat o anchetă penală pe Transfăgărășan

Valentin și Daniela, în lacrimi! Andreea Mantea face anunțul: „A sosit momentul...”. Aflați ce se întâmplă cu concurenții în gala din „Casa iubirii” de duminică, 9 august, de la 16:00 și 19:00, la Kanal D

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro