"Sunteți în doliu. Dacă nu, atunci ați făcut o greșeală vestimentară!" Ce a purtat Carmen Iohannis, în prima zi de școală

"Sunteți în doliu. Dacă nu, atunci ați făcut o greșeală vestimentară!" Ce a purtat Carmen Iohannis, în prima zi de școală

Și pentru Carmen Iohannis a început un nou an școlar. În prima zi de școală, soția președintelui și-a întâmpinat elevii cu voie bună și energie pozitivă. Ca de fiecare dată, profesoara a ales să poarte o ținută decentă, dar care să iasă în evidență.

De asemenea, soția șefului statului de la noi din țară, a transmis un mesaj, tuturor celor care ieri au început școala.

Cum s-a prezentat Carmen Iohannis, la început de an școlar

carmen iohannis tinuta
Ce a ales să poarte soția Președintelui, în prima zi de școală[Sursa foto: Facebook]

Citeste si: Maria Dragomiroiu, una dintre artiștii preferați ai lui Nicolae Ceaușescu. Ce îi cerea să facă cântăreței

Pentru milioane de elevi, părinți și cadre didactice, ziua de ieri a fost una emoționantă, deoarece a început un nou an școlar. De această dată, Carmen Iohannis a postat pe rețelele de socializare, câteva imagini de la școala unde predă. Soția lui Klaus Iohannis a făcut mai multe fotografii alături de elevii ei, în sala de clasă. Pe catedră, se puteau observa numeroase buchete de flori, pe care Carmen le-a primit de la elevii săi.

Soția președintelui predă limba engleză, la un liceu din Sibiu. La fiecare început de an școlar, profesoara a atras atenția prin ținutele sale, atent alese. Și de această dată, Prima Doamnă a României a dat dovadă de rafinament, simplitate și bun-gust. A ales să poarte o rochie neagră simplă, până la genunchi, cu un decolteu discret. De asemenea, soția lui Iohannis a asortat rochia cu o pereche de pantofi crem, cu toc destul de mic și o geantă de aceeași culoare.
La capitolul bijuterii, Carmen a optat pentru ceva discret, un lănțic, un inel și o pereche de cercei elegantă.

Ce mesaj a transmis Carmen Iohannis pentru elevi

/www/cdn.knd.ro/media/521/2864/1689/20249847/1/305701525-631296215022688-7264373412911717634-n.jpg

Citeste si: Cum elimini mirosul de mâncare din casă. Care sunt cele mai utile trucuri

Soția lui Klaus Iohannis s-a fotografiat alături de toți elevii din clasa la care este dirigintă, dar și cu foști elevi.

Catedra sa era plină cu buchete frumoase de flori, semn că este o profesoară îndrăgită. Carmen Iohannis predă engleză la Colegiul Național „Gheroghe Lazăr”, din Sibiu. Cu ocazia noului an școlar, doamna Iohannis a transmis un mesaj tutror celor care s-au reîntors pe băncile școlii.

„Orice început este o provocare, să sperăm cu reușite! Succes în Noul an școlar!”, a transmis Carmen Iohannis.

De asemenea, soția președintelui a primit mesaje de apreciere, la imaginile postate.

„Cu respect întâia doamn ă, cea mai fainâ profesoarâ,vâ doresc mult succes,sânâtate si tot ce vâ doriti.”, „ Adev ă rata doamn ă a României! Mult succes în continuare, în nobila misiune!” „Se vede c ă iubește copiii”, au fost câteva dintre mesajele primite de Carmen Iohannis.

De asemenea si comentariile negative sunt prezente in dreptul fotografiilor prostate de pe Prima Doamna.

Citește și: Lia începe să plângă din cauza lui Filip și a Corinei: „Îi place că e mai diferită”. Incredibil cum reacționează concurentul de la „Casa iubirii”- kanald.ro

Citește și: Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania- stirilekanald.ro

"Sunteți în doliu. Dacă nu, atunci ați făcut o greșeală vestimentară. Prima zi de școală pentru foarte mulți elevi este o zi de sărbătoare." i-a scris un utilizator de Facebook. 

carmen iohannis rochie
Carmen și Klaus Iohannis[Sursa foto: Facebook]

Citeste si: Calendar ortodox 10 septembrie 2022. Ce sărbătoare este sâmbătă?

 

 

 


Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Nu am dorit să-mi maximizez profitul” Cât costă o casă construită de Dorian Popa

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026

Imagini dureroase de la înmormântarea lui Marco, elevul găsit mort după ce s-a întors acasă de la un majorat. CE AU FĂCUT trecătorii în dreptul cimitirului este greu de descris în cuvinte

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Andreea Mantea, anunț surprinzător în legătură cu Marea Finală. Ce se întâmplă cu premiul: ,,Pentru prima dată în istoria “Casa iubirii”

De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies