Subiect controversat astăzi la “Bravo, ai stil!”, emisiune difuzată la 22.30, la Kanal D Echipa emisiunii respinge total astfel de comportamente și le condamnă ferm!

Subiect controversat astăzi la “Bravo, ai stil!”, emisiune difuzată la 22.30, la Kanal D  Echipa emisiunii respinge total astfel de comportamente și le condamnă ferm!
Subiect controversat astăzi la “Bravo, ai stil!”, emisiune difuzată la 22.30, la Kanal D Echipa emisiunii respinge total astfel de comportamente și le condamnă ferm!

Ilinca Vandici: “Nu încurajăm un astfel de comportament în niciun caz!”

În ediția de astăzi a emisiunii "Bravo, ai stil!", difuzata la 22.30, la Kanal D un subiect delicat capteaza atenția tuturor. Mesajele de ură și discriminare primite pe rețelele sociale au fost aduse în discuție, iar Rebecca, una dintre concurente, a povestit despre experiența neplăcută prin care ea și mama ei au trecut.

 

Într-o postare pe rețelele sociale, Rebecca a îndemnat oamenii să-și exprime opiniile și criticile constructive, fără a recurge la jigniri sau comentarii răutăcioase.

Cu toate acestea, ea a fost supusă unui val de mesaje rasiste și ofensive. În cadrul editiei de astazi “Bravo, ai stil!”, Rebecca a dorit să împărtășească exact cuvintele pe care le-a primit, subliniind gravitatea situației.

“Am facut o postare si am rugat oamenii foarte frumos ca accept critici si comentarii, dar sa nu ma mai jigneasca… Erau comentarii rautacioase! Vreti sa va spun exact cuvintele pe care le primesc?”,  spune Rebecca cu vocea tremuranda.

Maurice Munteanu se arata idignat fata de aceasta situatie mentionand ca aceste comentarii răutăcioase și rasiste de pe rețelele de socializare nu pot fi tolerate și trebuie să existe consecințe pentru cei care le perpetuează.

"Este inacceptabil ca astfel de comportamente să rămână fără consecințe",  a declarat socat Maurice Munteanu.

De asemenea, si Ilinca Vandici si-a exprimat profund regretul față de aceasta situatie condamnand totodata orice formă de discriminare, ură și violență.

Prezentaroare emisiunii “Bravo, ai stil!” a reiterat faptul ca in cadrul emisiunii se promoveaza un mediu pozitiv, în care concurentele se simt în siguranță și respectate, incurajand totodata empatia, toleranța și dialogul constructiv, principii care raman fundamentale în cadrul emisiunii de la Kanal D.

“O sa spun inca o data, nu incurajam un astfel de comportament in niciun caz, nicio secunda, nicio imprejurare!”,  spune ferm Ilinca Vandici.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ernest, amintiri din cele mai frumoase vacanțe: „Țin minte că au fost uluiți de goblenul pe care îl adusesem cadou pentru ei”

Cum arată Laura Cosoi după a cincea naștere: ”Mai am până îmi revin!” FOTO

„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor

VIDEO Mărturia salvamarului care a fost ÎN MIJLOCUL INTERVENȚIEI de la Costinești. Detalii tulburătoare despre DRONA observată în mare lângă stabilopozi:"Poate să fie un pericol oricând. Este încărcată cu..."

VIDEO Un gest aparent romantic a stârnit indignare și a declanșat o anchetă penală pe Transfăgărășan

Valentin și Daniela, în lacrimi! Andreea Mantea face anunțul: „A sosit momentul...”. Aflați ce se întâmplă cu concurenții în gala din „Casa iubirii” de duminică, 9 august, de la 16:00 și 19:00, la Kanal D

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro