Show-ul “Puterea Dragostei” își demonstrează forța de seducție. Kanal D, lider de audiență

Show-ul “Puterea Dragostei” își demonstrează forța de seducție. Kanal D, lider de audiență
Show-ul “Puterea Dragostei” își demonstrează forța de seducție. Kanal D, lider de audiență

Show-ul “Puterea Dragostei” își demonstrează forța de seducție. Kanal D, lider de audiență

#Mana de fier in manusa de catifea, Andreea Mantea continua sa gestioneze cu brio pasiunile, orgoliile si povestile extraordinare de iubire care se petrec chiar sub ochii telespectatorilor, in fiecare editie “Puterea Dragostei”

Show-ul “Puterea Dragostei”, prezentat de Andreea Mantea, la Kanal D isi certifica suprematia, adunand in fata micilor ecrane milioane de fani. Editia difuzata ieri, 4 septembrie, a plasat Kanal D pe primul loc in topul televiziunilor din Romania, conform datelor furnizate de Kantar Media.

Astfel, prima parte a show-ului, difuzata in intervalul orar 11:00 – 12:00, a fost lider absolut de audienta, surclasand productiile celorlalte statii concurente. Cu 2,4% rating si 16,2% cota de piata, pe targetul National, 1,6% rating si 12,1% cota de piata, pe targetul All Urban, si 1,5% rating si 19,7% cota de piata, pe taegetul Comercial, Kanal D si-a consolidat pozitia de lider.

Cea de-a doua parte a show-ului, difuzata in intervalul orar 17:00 – 19:00, a clasat statia pe locul 1, atat pe targetul Comercial  cat si pe cel National.

Emisiunea prezentata de Andreea Mantea a obtinut pe 18-49 Urban, 3,3% rating si 21,8% cota de piata, iar pe targetul National, 4,0% rating si 17,1% cota de piata. Pe targetul All Urban, emisiunea s-a clasat pe pozitia secunda, cu 3,3% rating si 13,8% cota de piata.

O medie de peste 700 de mii de telespectatori din intreaga tara au urmarit, in fiecare minut al difuzarii, cea de-a doua parte a show-ului cu si despre dragoste.

Mana de fier in manusa de catifea, Andreea Mantea continua sa gestioneze cu brio pasiunile, orgoliile si povestile extraordinare de iubire care se petrec chiar sub ochii telespectatorilor, in fiecare editie “Puterea Dragostei”. 

Citeste si: Cocuța și Emil Rengle, conflict deschis pe marginea prestației artistice a unui concurent de la “Îmi place dansul”

Citeste si: Bianca, în scandal cu Ligia din cauza lui Livian: "Noi ne cunoaștem dinainte ca tu să ai o relație cu el"



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Feli, în așteptarea iubirii autentice - dezvăluiri la „Invitatul de 12”, emisiunea de la Kanal D2: „Tot ce gândești ți se întâmplă. Și de bine, și de rău”

Laura Cosoi a recunoscut, cu puțin timp înainte de a deveni din nou mămică

Alex Marcu, mărturii tuburătoare la un an de la moartea Teodorei. Cât de greu îi este să treacă peste tragedie: „Lucrez cu doi psihologi”

Diana și Igor Cuciuc cer exhumarea fiicei lor, dar se lovesc de un zid de refuzuri. De ce li s-a spus "NU" de 3 ori și CE SE ASCUNDE în spatele acestui caz? MOTIVUL E IREAL: "Suntem atacați și..."

Mihail, dezvăluiri surprinzătoare despre povestea emoționantă din spatele noii sale piese, în platoul emisiunii „Invitatul de 12”: „Am aflat multe despre...”

Mario, noul concurent din „Casa iubirii”, i-a dezvăluit TOTUL Carolinei: „Dragoste... Vezi mai mult

România, în stare de șoc! Ratele românilor...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro