“Perioade grele cred că sunt în continuare. Este bine că plâng. Este o descărcare, pentru că după ce plâng, mă simt mai bine.” Oana Ioniță, declarații răvășitoare despre divorțul de Florin Butnaru

“Perioade grele cred că sunt în continuare.  Este bine că plâng. Este o descărcare, pentru că după ce plâng, mă simt mai bine.” Oana Ioniță, declarații răvășitoare despre divorțul de Florin Butnaru
“Perioade grele cred că sunt în continuare. Este bine că plâng. Este o descărcare, pentru că după ce plâng, mă simt mai bine.” Oana Ioniță, declarații răvășitoare despre divorțul de Florin Butnaru

Vedeta a ținut primele pagini ale publicațiilor, în ultimele luni după ce a anunțat despărțirea de soțul ei, Florin Butnaru.

După o căsnicie de 10 ani, cei doi au decis să meargă pe drumuri separate. În urma separării, fiica a rămas cu mama și băiețelul cu tatăl lui, ambii părinți având custodie comună.

Oana Ioniță a vorbit despre divorț

Citește și: „Am simțit uneori că sunt exclusă. Florin a considerat să se implice mai mult. Am simțit cam târziu că eu nu mai am locul meu.” Oana Ioniță și Florin Budnaru și-au împărțit copiii după divorț

Citește și: „Am fi împlinit 10 ani de căsătorie.” Oana Ioniță a vorbit cu sufletul deschis despre divorțul de Florin Budnaru

Când s-a produs, de fapt, separarea celor doi soți

“Încerc sa fiu puternică și sa îmi găsesc resursele necesare. Tot timpul spun că atunci când ești jos, nu poți fi mai jos de atât.

De când a început anul, a fost un an altfel, atipic. A trebuit să iau o decizie pe care am hotărât-o încă de anul trecut să o iau, această separare de soțul meu. Un an în care mama, oarecum s-a îmbolnăvit puțin mai grav și a trebuit să fiu alături de ea, cum am putut. Să am grija și de copii și de afacere, pentru a o menține pe același nivel, pentru că nimeni nu trebuie să aibă de suferit.
Faptul că m-am despărțit de Florin și Maxim a plecat cu tatăl lui, chiar dacă custodia este comună, a reprezentat o separare puternică pentru toți patru. Este un lucru pe care îl resimțim și încercam să il punem într-un echilibru. Perioade grele cred că sunt în continuare.  Este bine că plâng. Este o descărcare, pentru că după ce plâng, mă simt mai bine.”
a spus fosta Bebelușă, în podcastul Cristinei Siscanu. 

Oana Ioniță  a precizat că încearcă din răsputeri care cei doi copii să fie susținuți de către ea și să nu simtă atât de mult această despărțire a părinților lor.

Oana Ioniță: “Despărțirea de soțul meu a avut loc în ani. Acum a fost doar o concluzie care s-a finalizat cu acest divorț. Despărțirea fata de un copil nu ar trebui să se întâmple niciodată.

(...) este greu că și părinții sunt subiectivi și fiecare vede dreptatea în mediul lui.”

Citește și: Horoscop pentru miercuri, 13 mai 2026: Semnul zodiacal care renunță la propriile nevoi pentru a-și ajuta cel mai bun prieten- kanald.ro

Citește și: De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani- stirilekanald.ro

Cum au împărțit bunurile după separare

Coregrafa a povestit și despre momentul în care Florin, fostul soț a plecat de acasă împreună cu băiețelul. După ce ea și Isabel s-au întors de la o competiție din străinătate, au văzut că cei doi își pregătiseră deja bagajele. Divorțul nu s-a putut încheia la notariat și a fost mutat la judecătorie. Aceasta situație s-a întâmplat din cauza divergentelor in privința stabilirii custodiei copiilor, mai exact domiciliul băiețelului.

Maxim a rămas la tatăl său.

“Casa am cumpărat-o împreună și i-am dat partea lui de achiziție pe care a făcut-o. Am simțit întotdeauna că de când ne-am mutat în casa asta, s-a schimbat și relația dintre noi. Poate cred eu în basme, dar posibil să fie lucrurile nearanjate bine în casă.” a spus Oana Ioniță.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Am fi împlinit 10 ani de căsătorie.” Oana Ioniță a vorbit cu sufletul deschis despre divorțul de Florin Budnaru

Principesa Elena, apariție neașteptată în România! Ce se întâmplă la Casa Regală

Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”

CE AU AFLAT ACUM apropiații despre Ioan Isaiu a stârnit lacrimi și reacții puternice: "Aici stă dovada clară! A venit țintă la copilul meu..."

Barıș Kılıç, actorul care joacă rolul Omer în serialul „O dragoste”, un tătic devotat și grijuliu! Iată cum a fost surprins acesta în compania celor doi fii

BREAKING NEWS A fost prins bărbatul suspectat că i-a luat viața fetei de 18 ani găsită pe un câmp din Bihor. Acesta se ascundea într-un lan de rapiță

Nicușor Dan a semnat demisia...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro