Niciodata sa nu faci asta cand esti la menstruatie! Da mai departe! Toate femeile trebuie sa stie asta

Niciodata sa nu faci asta cand esti la menstruatie! Da mai departe! Toate femeile trebuie sa stie asta
Niciodata sa nu faci asta cand esti la menstruatie! Da mai departe! Toate femeile trebuie sa stie asta

Iata cateva tipsuri despre ccum trebuie sa i grija corect de sanatatea ta in timpul ciclului menstrual.

1. Atentie la compozitia tampoanelor pe care le folosesti in perioada critica a lunii. Multe dintre ele contin plastic si substante chimice care in contact cu pielea pot provoca iritatii dureroase.

2. Acelasi lucru este valabil si cu lenjeria intima. Alege chilotii de bumbac pentru a tine la departare alergiile si iritatiile provocate de plastic.

3. Evita sa folosesti produse parfumate sau care contin alcool deoarece acesta provoaca roseata instantaneu si pot duce la ustuime insuportabila.



4. Daca vrei sa folosesti sapun pentru zona intima, cauta unul cat mai simplu, pentru a nu le altera PH-ul natural al vaginului.

5. Nu folosi lenjerie intima stransa de corp deoarece favorizeaza umiditatea, iar mediul umed este ideal pentru bacterii.

Sursa



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Brigada devreme”, matinalul Radio Impuls, a împlinit astăzi un an de când a devenit un reper al energiei și bunei dispoziții

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor

Ce a pregătit Igor Cuciuc pentru ziua soției sale a fost peste orice așteptare. A RĂSCOLIT INTERNETUL în doar câteva minute: "Prea dur ne-a încercat viața, dar..."

Lavinia Pîrva, destăinuiri despre relația cu Ștefan Bănică. Ce spune despre diferența de vârstă dintre ei și ce îi ajută în relație: “Pur și simplu nu a fost ceva prezent între noi.”

Horoscop pentru miercuri, 4 martie februarie 2026: Un semn zodiacal se simte ignorat de persoanele dragi și are ieșiri impulsive

VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies