Interviu cu Dominique si Krem: "Ne simtim bine impreuna pe scena...transmitem energie pozitiva"!

Interviu cu Dominique si Krem: "Ne simtim bine impreuna pe scena...transmitem energie pozitiva"!

Dominique si Krem sunt doi artisti cu potential urias, asa ca ne-am gandit sa stam de vorba cu ei.

Dominique are doar 16 ani, insa un viitor promitator in industria muzicala. Krem facea stand-up comedy inainte sa vina la "Romanii au talent" iar acum are deja cateva piese la activ. Am stat de vorba cu cei doi artisti, asa ca te invitam sa vezi ce a iesit.

1.Cum v-a venit ideea pentru colaborarea pentru “Eroul Meu”, mai ales ca Dominique este un artist nou iar Krem are deja un nume in industrie?

Dupa ce piesa a fost aproape finalizata, am simtit ca lipseste ceva, mai exact o voce barbateasca care sa intareasca mesajul ei. Krem a acceptat si "s-a nascut" eroul! “Eroul meu” este prima mea piesa de care sunt foarte multumita, pe care o iubesc si ma bucur ca multi altii o iubesc la fel de tare.

2. Cat de mult v-ati regasit in versurile si in povestea piesei?


Nu m-am regasit neaparat in piesa, dar am intrat in pielea personajului si am incercat sa transmit ce

trebuie. Sper ca am reusit! La fel si Krem, care a facut versurile “pe loc”, dar despre asta va povesteste el.

3. Planuiti sa colaborati si in viitor? Sau veti merge pe drumuri separate?

De ce nu? Il apreciez enorm pe Krem si mi-a placut foarte mult sa lucram impreuna, sa il cunosc ca artist si ca om. De altfel, am cantat de cateva ori impreuna, atat “Eroul meu”, cat si alte piese si am fost foarte apreciati de public. Ne simtim bine impreuna pe scena…transmitem energie pozitiva.


4. Dominique, cum este viata de artista la doar 16 ani? Ce inseamna pentru tine o cariera acum?

Este foarte interesant si intens tot ce traiesc! In momentul de fata, imi doresc ca piesele mele sa intre in inimile oamenilor si sa fie fredonate de toata lumea. Obiectivele sunt marete si vor fi atinse, cu siguranta.
Sunt foarte ambitioasa din fire si muncesc foarte mult sa-mi ating obiectivele pe care mi le propun.

5. Dominique, spune-ne mai multe despre tine. Vrem sa te cunoastem!


Am 16 ani, sunt eleva la Colegiul National de Arta "Dinu Lipatti", cant la pian, iubesc oamenii sinceri, cred cu tarie in faptul ca munca depaseste talentul, imi doresc sa cant pe Madison Square Garden si abia astept sa va arat tot ce pot!

6. Dominique, cine se ocupa in prezent de imaginea ta?

De imaginea mea se ocupa o intreaga echipa, managerul meu minunat, Florin Nedelcu,  de la Live Artist, PR-ul meu, stilisti, designeri si tata! Este o munca in echipa, o munca pe care ne concentram toti suta la suta.

7. Dominique, cu ce artisti romani si straini ti-ar placea sa colaborezi?

Mi-ar placea sa colaborez cu Delia si cu Beyonce.

8. Dominique, ce planuri de viitor ai?

Imi doresc sa ajung tot mai sus! Momentan, lucram la a doua piesa si abia asteptam sa va surprindem! Avem multe surprize si va astept pe pagina mea de facebook "Dominique".

9. Krem, unde te vezi peste 10 ani? Facand muzica, stand-up comedy sau orice altceva?


Acum un deceniu, la 15 ani, visam cu ardoare sa devin actor. In paralel, am tinut muzica aproape ca un hobby terapeutic. Acum, la 25, sunt actor de meserie, iar muzica in continuare ocupa un loc foarte important in mintea si in sufletul meu. Vreau sa cred ca peste 10 ani, voi fi tot pe scena, sau pe un platou de filmare, jucand sau cantand cu aceeasi pasiune si cu acelasi devotement.


10. Krem, daca ar fi sa schimbi un singur lucru din trecutul tau, care ar fi acesta?

Daca as schimba ceva din trecut, probabil nu as mai fi astazi aici, asadar…nimic.

11. Krem, ce calitati trebuie sa aiba o femeie ca sa te cucereasca?

Sa fie frumoasa, inteligenta, cu un fin simt al umorului si pe Orange.  

12. Krem, ce branduri preferate de imbracaminte ai?

Converse

13 Krem, ce sfaturi ai pentru tinerii care vor sa-ti calce pe urme?

Sa nu calce pe urmele mele, ci pe propriile lor urme. Sa viseze cat mai departe si totodata sa depuna efort in acest sens. Munca, munca, munca!

Citește și: Ce au găsit specialiștii legiști pe corpul neînsuflețit al Rodicăi Stănoiu, fosta ministră a Justiției. Autopsia a fost finalizată- kanald.ro

Citește și: Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan- stirilekanald.ro



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Cum vede Cristina Șișcanu, rolul de mamă? Vedeta TV și-a pus gândurile emoționante într-o postare pe rețelele de socializare! "Să fii mamă nu înseamnă să faci totul perfect..."

Cine este prietena ta cea mai bună, în funcție de zodie

Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026

Un nume mare din FOTBAL, împușcat mortal în faţa unui magazin. Atacatorii au tras focuri de armă şi asupra mamei sportivului: "Această veste nefericită ne consternează pe toți cei care facem parte din această instituție"

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Danciu, pus în fața unei alegeri dificile: „Corina sau Antonia?”. Incredibil ce se va întâmpla între cei trei concurenți de la „Casa iubirii” în ediția de miercuri, 17 decembrie, difuzată de la 10:00 și 16:30, la Kanal D

Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul