Interviu cu Brighi: "Parul natural este cel mai frumos accesoriu al unei femei"

Interviu cu Brighi: "Parul natural este cel mai frumos accesoriu al unei femei"

Brighi este o artista completa, asa ca ne-am gandit sa stam de vorba cu ea.

 

1. Ce model ai din muzica romaneasca?
Am mai multe chiar, pot sa spun ca admir multe cantarete pentru diferite calitati. As putea sa enumar aici: Andra, Delia, Paula Seling, Narcisa Suciu, Maria Tanase si multe altele.
2. Cum impaci meseria de artista cu cea de sotie?
Nu consider ca sunt meserii, atat timp cat le fac cu cea mai mare placere pe amandoua. Se imbina perfect pentru ca si sotul meu lucreaza in acelasi domeniu. Ne intelegem si ne iubim. Asta este important.
3. Te gandesti sa ai si un copil in viitorul apropiat?
Depinde ce inseamna viitoarul apropiat.:) Nu avem un plan efectiv, dar cand va vrea Dumnezeu, copilul poate sa vina, copiii sunt mereu o binecuvantare.
4.
Daca nu ai fi ales cariera muzicala, atunci ce profesie ai fi avut?
Poate putini stiu asta despre mine, dar eu am terminat Facultatea de Stiinte Economice, Finante si Banci. Da, cred ca asta as fi facut. As fi lucrat intr-o banca si mi-as fi alocat pauzele de masa fredonatului in bucatarie.
5. Ce truc de frumusete ai?
Mai nou am descoperit o masca cu argila si cu plante, este preferata mea! Ma fac seara cu ea, da, arat de parca m-as camufla, dar dimineata, cand imi spal fata, porii sunt micsorati, iar tenul este super fresh. In general, folosesc cosmeticele naturiste.
6. Ai un par superb! Cum il ingrijesti? Care sunt secretele tale?
Nu il vopsesc. Doar asta este secretul. Consider ca parul natural este cel mai frumos accesoriu al unei femei. Nicio culoare nu iti va pune trasaturile in evidenta, asa cum o face culoarea ta naturala.
7. Silueta se mentine cu mult efort. Ce sa mananci ca sa nu te ingrasi?
Imi place sa mananc guacamole foarte picant. Daca nu imi fac in fiecare zi, imi fac sigur o data la 2, maxim 3 zile. In bucataria mea, avocado-ul este de nelipsit. Imi mai plac mancarurile cu ardei iute, sosuri de chili, praf de chili, tabasco etc. Avand origini unguresti, ardeiul iute/paprika a fost mereu pe masa sau un ingredient de baza in preparatul servit, imi place la nebunie! Cred ca de asta nu ma ingras, mancarurile picante accelereaza digestia.
8. Apropos de asta, care este cea mai mare placere culinara a ta?
Am mai multe, depinde de ce stare am. Daca sunt trista, macarons, daca sunt vesela, gogosi glazurate, daca invit prieteni si familie la noi acasa, cheesecake, daca ma uit seara la film, guacamole, dar cea mai preferata placere culinara este un steak de zile mari!
9. Care sunt cele trei lucruri care nu iti lipsesc niciodata din geanta?
Top 3: Telefonul, incarcatorul, portmoneul.
Iar apoi: Parfum, pudra, mascara, o sacosa pentru cumparaturi, un bol din care sa bea apa catelul meu, in cazul in care il iau si pe el cu mine, pixuri, caiet si obiecte pe care, evident, nu le folosesc, dar sunt mereu in geanta.
10. Cum si unde te vezi peste 10 ani?
In cariera muzicala, ma vad departe, muzica scrisa de mine, pe un album cu un mesaj foarte personal. Imi doresc ca in timp muzica sa evolueze in Romania si sa ajunga la nivelul pentru care muzica exista, pentru a transmite povesti pline de sentimente ascultatorului.
Iar pe plan personal, vad o fetita cu parul drept ca al meu, care sa ma ajute in bucatarie, un baietel care sa joace Fifa cu tatal lui si o casa cu o gradina mare, in care sa adapostim caini cat incape.

1. Ce model ai din muzica romaneasca?

Am mai multe chiar, pot sa spun ca admir multe cantarete pentru diferite calitati. As putea sa enumar aici: Andra, Delia, Paula Seling, Narcisa Suciu, Maria Tanase si multe altele.

2. Cum impaci meseria de artista cu cea de sotie?

Nu consider ca sunt meserii, atat timp cat le fac cu cea mai mare placere pe amandoua. Se imbina perfect pentru ca si sotul meu lucreaza in acelasi domeniu. Ne intelegem si ne iubim. Asta este important.

3. Te gandesti sa ai si un copil in viitorul apropiat?

Depinde ce inseamna viitoarul apropiat.:) Nu avem un plan efectiv, dar cand va vrea Dumnezeu, copilul poate sa vina, copiii sunt mereu o binecuvantare.

4. Daca nu ai fi ales cariera muzicala, atunci ce profesie ai fi avut?

Poate putini stiu asta despre mine, dar eu am terminat Facultatea de Stiinte Economice, Finante si Banci. Da, cred ca asta as fi facut. As fi lucrat intr-o banca si mi-as fi alocat pauzele de masa fredonatului in bucatarie. 

5. Ce truc de frumusete ai?

Mai nou am descoperit o masca cu argila si cu plante, este preferata mea! Ma fac seara cu ea, da, arat de parca m-as camufla, dar dimineata, cand imi spal fata, porii sunt micsorati, iar tenul este super fresh. In general, folosesc cosmeticele naturiste.

6. Ai un par superb! Cum il ingrijesti? Care sunt secretele tale?

Nu il vopsesc. Doar asta este secretul. Consider ca parul natural este cel mai frumos accesoriu al unei femei. Nicio culoare nu iti va pune trasaturile in evidenta, asa cum o face culoarea ta naturala.



7. Silueta se mentine cu mult efort. Ce sa mananci ca sa nu te ingrasi?

Imi place sa mananc guacamole foarte picant. Daca nu imi fac in fiecare zi, imi fac sigur o data la 2, maxim 3 zile. In bucataria mea, avocado-ul este de nelipsit. Imi mai plac mancarurile cu ardei iute, sosuri de chili, praf de chili, tabasco etc. Avand origini unguresti, ardeiul iute/paprika a fost mereu pe masa sau un ingredient de baza in preparatul servit, imi place la nebunie! Cred ca de asta nu ma ingras, mancarurile picante accelereaza digestia.

8. Apropos de asta, care este cea mai mare placere culinara a ta?

Am mai multe, depinde de ce stare am. Daca sunt trista, macarons, daca sunt vesela, gogosi glazurate, daca invit prieteni si familie la noi acasa, cheesecake, daca ma uit seara la film, guacamole, dar cea mai preferata placere culinara este un steak de zile mari!

9. Care sunt cele trei lucruri care nu iti lipsesc niciodata din geanta?

Top 3: Telefonul, incarcatorul, portmoneul.

Iar apoi: Parfum, pudra, mascara, o sacosa pentru cumparaturi, un bol din care sa bea apa catelul meu, in cazul in care il iau si pe el cu mine, pixuri, caiet si obiecte pe care, evident, nu le folosesc, dar sunt mereu in geanta. 

10. Cum si unde te vezi peste 10 ani?

In cariera muzicala, ma vad departe, muzica scrisa de mine, pe un album cu un mesaj foarte personal. Imi doresc ca in timp muzica sa evolueze in Romania si sa ajunga la nivelul pentru care muzica exista, pentru a transmite povesti pline de sentimente ascultatorului.

Iar pe plan personal, vad o fetita cu parul drept ca al meu, care sa ma ajute in bucatarie, un baietel care sa joace Fifa cu tatal lui si o casa cu o gradina mare, in care sa adapostim caini cat incape.

Citește și: Horoscop pentru ziua de joi, 25 iunie 2026: Un semn zodiacal va primi sarcini în plus la locul de muncă, iar asta îl va epuiza- kanald.ro

Citește și: (P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  - stirilekanald.ro

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Andreea Bălan a postat un mesaj emoționant cu prilejul propriei aniversări! ,,După suferință...

Puțini știu cine este și cu ce se ocupă soția lui Ciprian Ciucu. Cristina Simona și primarul Capitalei s-au cunoscut când aveau doar 18 ani

Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are

EVALUARE NAȚIONALĂ 2026: Regulile pe care trebuie să le respecte elevii de clasa a VIII-a. Miercuri, 24 iunie, ei susțin proba scrisă la matematică

VIDEO Mii de credincioși participă la procesiunea „Calea Sfântului” în Suceava, în cinstea hramului Mănăstirii Sfântul Ioan cel Nou

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro