Iarna se apropie rapid - Ce anunt au facut meteorologii

Iarna se apropie rapid - Ce anunt au facut meteorologii
Iarna se apropie rapid - Ce anunt au facut meteorologii

Vremea se raceste si va incepe sa ninga. Iata comunicatul dat de Administratia Nationala de Meteorologie!

  Din cursul nopţii de vineri (12 ianuarie) şi până în dimineaţa zilei de duminică (14 ianuarie),  temporar se vor semnala precipitaţii slabe cantitativ în majoritatea regiunilor. Acestea vor fi predominat sub formă de ninsoare în Oltenia, Transilvania şi pe arii restrânse în Muntenia, mai ales lapoviţă şi ninsoare în Dobrogea, Banat şi Crişana, iar local la munte şi în Moldova va ninge. Se va forma polei sau gheţuş.

      Ninsori slabe cantitativ vor mai fi pe parcursul zilei de duminică (14 ianuarie)  pe litoral, sud-vestul Olteniei şi sudul Banatului.

      În intervalul menţionat, vremea se va răci, astfel că duminică temperaturile maxime vor fi preponderent negative, iar nopţile de la începutul săptămânii viitoare vor fi geroase îndeosebi în nordul, nord-estul şi centrul ţării.
În funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice, Administraţia Naţională de Meteorologie va actualiza prezentul mesaj.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Prognoza meteo pe 3 luni. Ne asteapta cea mai calduroasa iarna din ultimii ani

Imagini neașteptate cu Melania Trump! Mulți s-au întrebat dacă ea e în aceste poze

Ioana Tufaru, părăsită de iubit după ce a aflat că e însărcinată! Drama despre care vorbește pentru prima dată

Schimb de replici între Vlăduţa Lupău şi Nicu Paleru: "Șoc și groază!Lăsați să curgă prostia". De la ce a pornit disputa - VIDEO

Sărbători de coșmar pentru Oana Roman și fiica ei: „Tatăl ei nu a sunat-o, nu i-a dat nici măcar un mesaj de Crăciun”

Cât a costat ținuta Melaniei Trump de la ceremonia de învestire. Suma enormă pe care a plătit-o prima doamnă a Americii

Fotbalist mort după ce a făcut infarct. Ion avea doar...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies