Fara constrangeri, fara obligatii! Uite ce beneficii ai de pe urma unei “prietenii cu beneficii”!

Fara constrangeri, fara obligatii! Uite ce beneficii ai de pe urma unei “prietenii cu beneficii”!
Fara constrangeri, fara obligatii! Uite ce beneficii ai de pe urma unei “prietenii cu beneficii”!

Prietenia cu beneficii este un tip de relatie care se potriveste acelor persoane care nu vor sa se simta legate sau constranse, asa cum uneori se intampla intr-o relatie obisnuita. Uite ce beneficii are acest tip de relatie!

Prietenia- daca nu avem o relatie serioasa, de multe ori simtim nevoia sa vorbim, sa iesim cu un barbat care sa ne asculte si sa ne faca sa radem, sa ne faca sa ne simtim bine.  Un prieten cu beneficii este aceea persoana, mai mult, te atrage si iti place cum se desfasoara lucrurile in pat.

Sexul- dupa o despartire dureroasa, cu siguranta nu vrei sa te arunci intr-o alta relatie. Asta nu inseamna ca nu vrei sa fii rasfatata sau ca viata ta sexuala se sfarseste. De aceea exista prietenii cu beneficii. Poti sa te bucuri de flirt si preludiu fara a te implica serios.

Experiente noi- poate cu fostul tau partener  nu ai avut curajul sa experimentezi pozitii noi sau sa pui in aplicare toate fanteziile tale, din cauza grijilor ca isi va schimba impresia despre tine.

Cand ai o relatie de genul “prietenie cu beneficii” totul este mult mai simplu. Ceea ce se intampla in dormitor, ramane in dormitor.

Libertatea- fiecare dintre noi avem nevoie uneori de spatiu, lucru de care ne lipsim de cele mai multe ori atunci cand suntem intr-o relatie. Nu si in acest caz. Acum putem sa ne bucuram de libertate, sa iesim unde  vrem, cu cine vrem si cand vrem, fara sa trebuiasca sa dam explicatii!

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Deea Maxer, despre prima relație de după divorț. De ce vrea ca povestea actuală de iubire să fie una discretă: „Mi-am dat seama că am dreptul să aleg.”

Cine este prietena ta cea mai bună, în funcție de zodie

Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”

Jurnalistul Alin Grigore vorbește despre boala cu care se confrunta fotojurnalista Mălina Guler, tânăra care a căzut de la etajul 7 al unui bloc: "De data asta n-a mai fost vorba despre fotbal"

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Când va avea loc Marea Finală „Casa iubirii”!

Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies