Cum sa eliminam energia negativa din casele noastre facand asta

Cum sa eliminam energia negativa din casele noastre facand asta

Asa poti indeparta energia negativa din casa ta. Este foarte simplu trebuie doar sa urmezi sapte pasi banali.

1. Ne debarasam de tot ceea ce este spart sau stricat

Paharele ciobite, vazele crapate si cel mai rau relipite, oglinzele care nu mai au stralucire, dulapurile, mesele, scaunele stricate, uzate sunt absolut fara interes.

Ceaiul care curata plamanii fumatorilor. Se prepara usor si are efecte miraculoas

2. Inlaturam plantele bolnave


Este foarte important daca avem acasa sau la birou plante bolnave sau care nu mai cresc, sunt rahitice, "chelite". Trebuie sa ne despartim de ele, transmit energie negativa.



3. Aruncam florile uscate

Ele reprezinta viata care a incetat, energia care s-a scurs, moartea. Iaa de ce le aruncam. Cand spunem flori uscate, spunem fori fara viata.



4. Scoatem cactusii


Cactusii cu spinii lor multi reprezinta simbolul agresivitatii si negativitatii.

Citeste ceilalti pasi aici.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Anca Serea și-a dat jos verigheta după ce s-a spus că divorțează de Adi Sînă: „Mi se pare atât de stupid.”

Toate privirile au fost asupra Mirabelei Grădinaru. Apariția care marchează o premieră pentru partenera lui Nicușor Dan

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Trei bărbați au obligat o minoră de 16 ani să se prostitueze

Prezentatorului emisiunii „Fiță cu Adiță”, dezvăluiri tulburătoare, sâmbătă la „În oglindă”, de la 22:00

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro