Angelina Jolie este "rasista" si ar trebui sa fie interzisa in Japonia, afirma nationalistii niponi

Angelina Jolie este
Angelina Jolie este "rasista" si ar trebui sa fie interzisa in Japonia, afirma nationalistii niponi

Actrita Angelina Jolie este "rasista" si ar trebui sa fie interzisa in Japonia, au spus nationalistii niponi.

 

Acestia si-au exprimat nemultumirea fata de felul in care filmul "Unbroken", regizat de vedeta hollywoodiana, descrie drama prizonierilor din lagarele japoneze din Al Doilea Razboi Mondial.
Nationalistii japonezi au spus ca Angelina Jolie este "un demon" si au cerut ca vedetei americane sa i se interzica accesul in Japonia, din cauza asa-zisei descrieri "imorale" a gardienilor japonezi din lagarele de concentrare din Al Doilea Razboi Mondial din filmul "De neinvins/ Unbroken", informeaza dailymail.co.uk.
Acest film regizat de Angelina Jolie, ce va fi lansat pe marile ecrane romanesti pe 23 ianuarie 2015, are la baza romanul omonim scris de Laura Hillenbrand, care spune povestea eroica a americanului Louis Zamperini, un fost maratonist olimpic devenit ulterior erou de razboi.
Acea biografie din 2010 i-a infuriat pe nationalistii japonezi prin felul in care a decris atrocitatile comise asupra prizonierilor americani, care au fost "batuti, arsi, injunghiati si loviti cu ciomege pana la moarte, impuscati, decapitati, asasinati in timpul unor experimente medicale sau mancati de vii
in cadrul unor acte ritualice de canibalism".
Aceeasi nationalisti niponi si-au indreptat acum atentia spre Angelina Jolie, criticand ecranizarea acesteia, considerand ca filmul ei reprezinta "o pura inventie", insistand asupra faptului ca pelicula "nu are niciun fel de credibilitate" si acuzand-o pe vedeta de "rasism".
Filmul "Unbroken" spune povestea vietii maratonistului american Louis Zamperini, care a murit in iulie 2014, la varsta de 97 de ani.

Acestia si-au exprimat nemultumirea fata de felul in care filmul "Unbroken", regizat de vedeta hollywoodiana, descrie drama prizonierilor din lagarele japoneze din Al Doilea Razboi Mondial.

Nationalistii japonezi au spus ca Angelina Jolie este "un demon" si au cerut ca vedetei americane sa i se interzica accesul in Japonia, din cauza asa-zisei descrieri "imorale" a gardienilor japonezi din lagarele de concentrare din Al Doilea Razboi Mondial din filmul "De neinvins/ Unbroken", informeaza dailymail.co.uk.



Acest film regizat de Angelina Jolie, ce va fi lansat pe marile ecrane romanesti pe 23 ianuarie 2015, are la baza romanul omonim scris de Laura Hillenbrand, care spune povestea eroica a americanului Louis Zamperini, un fost maratonist olimpic devenit ulterior erou de razboi.

Acea biografie din 2010 i-a infuriat pe nationalistii japonezi prin felul in care a decris atrocitatile comise asupra prizonierilor americani, care au fost "batuti, arsi, injunghiati si loviti cu ciomege pana la moarte, impuscati, decapitati, asasinati in timpul unor experimente medicale sau mancati de vii in cadrul unor acte ritualice de canibalism".


Aceeasi nationalisti niponi si-au indreptat acum atentia spre Angelina Jolie, criticand ecranizarea acesteia, considerand ca filmul ei reprezinta "o pura inventie", insistand asupra faptului ca pelicula "nu are niciun fel de credibilitate" si acuzand-o pe vedeta de "rasism".

Filmul "Unbroken" spune povestea vietii maratonistului american Louis Zamperini, care a murit in iulie 2014, la varsta de 97 de ani.

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Mihai Trăistariu, despre cum a ajuns în centrul unui conflict cu Maria Ciobanu. De la ce a pornit, de fapt, totul: “S-a vândut foarte bine.”

Fiica lui Ilie Năstase a atras toate privirile la cea mai recentă apariție. Alessia s-a transformat într-o tânără superbă și și-a lansat propria afacere

Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere

ÎNCĂ UN NUME IMPORTANT AL SCENEI a plecat dintre noi. După ani în care a oferit emoție, inspirație și momente de neuitat, Gheorghe Galetin a murit, iar ANUNȚUL DECESULUI aduce lacrimi în ochii celor care l-au admirat: "A iubit muzica cu toată ființa lui"

Valentin Sanfira și-a deschis sufletul în fața fanilor. Artistul a transmis un mesaj emoționant: „Sufletul omului trece prin multe...”

AVERTISMENT de la ANM! Vine codul GALBEN în România... Vezi mai mult

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro