Aceasta femeie a slabit 125 de kilograme fara operatii! Uite cum a reusit!

Aceasta femeie a slabit 125 de kilograme fara operatii! Uite cum a reusit!

Emma Sealey s-a temut atat de tare ca va muri inainte de 40 de ani din cauza obezitatii, incat a luat o decizie care i-a schimbat viata.

 

Femeia avea 35 de ani si 181 de kilograme, de-abia putea merge si nu isi putea pune centura de siguranta in masina. Desi un medic i-a recomandat montarea unui inel pe stomac, Emma a decis sa slabeasca in mod natural.
In doar doi ani, a reusit sa ajunga la uimitoarea greutate de 56,7 kilograme cu ajutorul unui stil de viata sanatos.
Inainte, Emma nu manca nimic la micul dejun iar la pranza se infrupta cu carnati, branza, chipsuri si inele de ceapa. La cina manca pui si orez, alaturi de cantitati uriase de ciocolata.
Dupa ce a luat decizia care i-a schimbat viata, Emma a inceput sa consume cereale cu lapte slab la micul dejun. La pranz a ales sendvis cu ton si paine neagra, in timp ce cinsta consta in peste fiert cu legume.
In loc de ciocolata, a inceput sa manance mere, pere, capsuni si portocale.
In plus, femeia a inceput sa faca sport regulat, sa mearga la alergat si sa mearga cu bicicleta ori de cate ori vremea era frumoasa.
La inceput, a pierdut sase kilograme intr-o luna, insa dupa doi ani rezultatele sunt uimitoare.
Sursa

Femeia avea 35 de ani si 181 de kilograme, de-abia putea merge si nu isi putea pune centura de siguranta in masina. Desi un medic i-a recomandat montarea unui inel pe stomac, Emma a decis sa slabeasca in mod natural. 

In doar doi ani, a reusit sa ajunga la uimitoarea greutate de 56,7 kilograme cu ajutorul unui stil de viata sanatos.

Inainte, Emma nu manca nimic la micul dejun iar la pranza se infrupta cu carnati, branza, chipsuri si inele de ceapa. La cina manca pui si orez, alaturi de cantitati uriase de ciocolata.



Dupa ce a luat decizia care i-a schimbat viata, Emma a inceput sa consume cereale cu lapte slab la micul dejun. La pranz a ales sendvis cu ton si paine neagra, in timp ce cinsta consta in peste fiert cu legume. In loc de ciocolata, a inceput sa manance mere, pere, capsuni si portocale.

In plus, femeia a inceput sa faca sport regulat, sa mearga la alergat si sa mearga cu bicicleta ori de cate ori vremea era frumoasa. 

La inceput, a pierdut sase kilograme intr-o luna, insa dupa doi ani rezultatele sunt uimitoare.

Sursa

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Andreea Bănică, declarație siropoasǎ la aniversarea a 18 ani de căsnicie! Ce a mărturisit vedeta

Puțini știu cine este și cu ce se ocupă soția lui Ciprian Ciucu. Cristina Simona și primarul Capitalei s-au cunoscut când aveau doar 18 ani

Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are

Ce se întâmplă, de fapt, cu Cheloo? Adevărul despre incidentul de la Psihiatrie și boala secretă de care sufera

Alertă în Grecia: un pește toxic se răspândește rapid în apele mării și poate mușca turiști. Medici avertizează: „Conține o toxină foarte periculoasă”

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro