VIDEO Monica Tatoiu, despre ultimul moment petrecut alături de tatăl său! "Avea un cancer de pancreas pe care n-a vrut să-l trateze!"

VIDEO Monica Tatoiu, despre ultimul moment petrecut alături de tatăl său!
VIDEO Monica Tatoiu, despre ultimul moment petrecut alături de tatăl său! "Avea un cancer de pancreas pe care n-a vrut să-l trateze!"

Vedeta TV simte dorul părinților apăsat, recent vorbind și despre ultima discuție pe care a avut-o cu tatăl său.

Una dintre cele mai cunoscute femei de afaceri, dar și de televiziune, de la noi din țară, Monica Tatoiu, obișnuiește să abordeze nenumărate subiecte de interes general, dar deseori chiar și de viața sa personală. Același lucru s-a întâmplat și recent, atunci când a vorbit despre tatăl său.

Monica Tatoiu, despre ultimul moment petrecut alături de tatăl său

Citește și: VIDEO Cum au decurs ultimii 30 de ani din viața mamei Monicăi Tatoiu? Aceasta a vorbit cu lacrimi în ochi despre cea care i-a dat viață! "Relația ei cu Dumnezeu a fost extraordinară!"

monica tatoiu
VIDEO Monica Tatoiu, despre ultimul moment petrecut alături de tatăl său![Sursa foto: Facebook]

Citește și: Monica Tatoiu, despre lipsurile din copilărie și sărăcie. Cum arăta viața la țară: „Nu vorbiți cu niște oameni care au crescut în puf.”

Recent, aceasta a fost invitată  în cadrul emisiunii Online Story, by Camelia Ionescu, de pe canalul de Youtube WOWnews, acolo unde a vorbit despre mai multe aspecte care țin atât de viața sa profesională, cât și de cea personală. Astfel, Monica Tatoiu a menționat și câteva lucruri despre tatăl său, mai exact despre ultimul moment și ultima discuție pe care a avut-o cu acesta, înainte de a se stinge din viață.

“Și cu ea (n.r. mama sa) și cu tatăl meu… ne-am despărțit nasol. Cu tata pentru că era pe patul de spital, suferise o cădere și m-au chemat. El a fost 25 de ani, a stat în spital, n-a avut concediu 25 de ani, era în spital și a căzut. Avea un cancer de pancreas pe care n-a vrut să-l trateze.  Fiind doctor cardiolog, putea să pună diagnosticul fără să te duci la RMN, că nu era pe vremuri.

(…) Stătea de vorbă cu tine 3 ore și știa ce ai.

M-au chemat, m-am dus la spital și zice: “Ți-ai susținut teza de doctorat?”, era ‘89 noiembrie. Ce să-mi susțin teza de doctorat? Că era nasol, eu eram divorțată, nu eram membră de partid, mă urau ăia la școală de mama focului, gură mare, cum mă știți, așa am fost toată viața, imposibilă și nu voiau să mă lase să-mi susțin teza.

Teza era gata, trebuia doar să-mi de la organizația oamenilor muncii, în școala generală 279, nu mi-a dat aia că am cântat în biserică. Eram de asta: “Dar de ce?”.

Citește și: Rezumat episodul 54 „Fata de la fereastră”, difuzat în 19 decembrie la Kanal D: Un bărbat misterios o sună pe Feride și îi spune că vrea să vorbească cu fiica lui- kanald.ro

Citește și: Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan- stirilekanald.ro

Și zic: “Tata, nu se poate!”, “Păi intră în partid!”, mă vedeți pe mine? M-a prins Revoluția cu cafea și cu whisky, să mă duc la ăia să mă primească în partid… (…) Tata, Dumnezeu să-l ierte, era mare doctor, câștiga foarte bine. (…) Și m-am certat cu el și am trântit ușa și am zis: “Tu nu mă înțelegi!”, și după 24 de ore, am primit telefon că s-a dus.”, a declarat Monica Tatoiu, la WOWnews.

tatoiu
VIDEO Monica Tatoiu, despre ultimul moment petrecut alături de tatăl său![Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Monica Tatoiu, despre lipsurile din copilărie și sărăcie. Cum arăta viața la țară: „Nu vorbiți cu niște oameni care au crescut în puf.”

Cine este prietena ta cea mai bună, în funcție de zodie

Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026

Două cazuri diferite, dar cu un final tragic: "Ne-a străfulgerat pe toţi". Marco a fost găsit mort după un majorat, iar Andreea Cuciuc a murit după Balul Bobocilor. ASEMĂNĂRILE dintre cele două situații sunt îngrijorătoare și dureroase

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Hande Erçel iubește din nou: „Este o situație foarte nouă!” Iată cine este chipeșul bărbat care i-a furat inima celebrei actrițe

Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies