VIDEO Lucian Viziru, despre perioada în care nu a vorbit cu fratele său, Augustin, dar și prin ce a trecut când nu avea unde să locuiască în Germania. „A fost greu, o perioadă foarte grea.”
Diana Puiu07 iunie 2025Actualizat: 07 iunie 2025, 17:11
VIDEO Lucian Viziru, despre perioada în care nu a vorbit cu fratele său, Augustin, dar și prin ce a trecut când nu avea unde să locuiască în Germania. „A fost greu, o perioadă foarte grea.”
Lucian Viziru a povestit despre relația cu fratele său, conflictele de până acum, dar și una dintre cele mai grele perioade pentru el.
Relația dintre frații Augustin și Lucian Viziru a fost adesea tensionată și plină de neînțelegeri, însă au existat și momente în care s-au sprijinit reciproc. Augustin Viziru a declarat până acum în numeroase interviuri, faptul că au împărțit multe experiențe împreună, însă diferențele de mentalitate și comunicare au dus și la perioade în care nu și-au vorbit. De altfel, Lucian Viziru a recunoscut și el până acum că niciodată nu a avut o relație foarte strânsă și au existat destul de multe perioade de distanțare.
Lucian Viziru, despre perioada în care nu a vorbit cu fratele său
Invitat în cadrul emisiunii Online Story by Cornelia Ionescu, Lucian Viziru a vorbit despre perioada în care a fost nevoit să plece în Germania, și cum a dormit pe jos o lună, alături de soție și copil, deoarece nu
putea să închirieze un apartament atât de rapid cum se întâmplă în România. Acesta a vorbit și despre relația cu fratele său, cu care nu a mai vorbit de doi ani, însă de curând, Lucian a stat în spital, iar fratele său, Augustin, a venit să-l viziteze. „ A fost greu, o perioadă foarte grea. În Germania nu pot să-ți închiriez un apartament așa de pe-o zi pe alta cum se întâmplă în România, acolo e nevoie de scoring, dacă nu e foarte greu să demonstrezi că ai mai stat și pe la alți proprietari și că nu
au fost probleme cu tine, că ți-ai plătit la timp chiria și așa mai departe. Cei de la club nu mi-au asigurat, unde am făcut rost de apartament, deși au zis că vor să o facă, iar eu cu soția și copilul am dormit o lună pe jos, într-un birou, pe saltea. Nu pot să-i fac așa ceva soției mele. Ar fi trebuit să mă duc acolo să pot să-mi permit, dacă vreau să stau să mă duc în Germania, să-mi găsesc deja un apartament sau să nu fi fost nevoit să plec în Germania. Mama e bine, Doamne ajută. Era mai mult de partea mea. Pentru că și proprietățile ei au fost afectate. S-a dus tot ce avem. Și am stat vreo trei luni în spital și Augustin a venit în fiecare zi acolo. Îmi era ciudă că nu vorbim, așa să mai schimbăm câte o vorbă, niște glume, mi se pare interesant, chiar mi-e drag de el. Nu am vorbit vreo doi ani, din aceleași motive, pentru că în continuare sunt lucruri care mă afectează. L-am înjurat și l-am întrebat ce face.”, a povestit Lucian Viziru.