VIDEO Angela Rusu a vorbit cu emoție în glas, despre copilărie și casa bunicilor în care a crescut! "Am momente în care plâng, pentru că trebuie să trec pe lângă casă... mergând la cimitir la bunicii mei!"

VIDEO Angela Rusu a vorbit cu emoție în glas, despre copilărie și casa bunicilor în care a crescut! "Am momente în care plâng, pentru că trebuie să trec pe lângă casă... mergând la cimitir la bunicii mei!"

Interpreta de muzică populară își amintește cu bucurie de perioada copilăriei, dar și cu multă emoție.

Angela Rusu este una dintre cele mai cunoscute și apreciate cântărețe de muzică populară, de la noi din țară. Aceasta este fericită și împlinită atât pe plan profesional, având o carieră de succes, cât și pe plan personal, având o familie fericită și unită. Cu toate acestea, puține sunt persoanele care știu amănunte legate de copilăria sa, aspect despre care a vorbit și recent.

Angela Rusu a vorbit cu emoție în glas, despre copilărie și casa bunicilor în care a crescut

Citește și: VIDEO Care este motivul pentru care s-au încheiat primele 2 căsnicii ale Angelei Rusu? "Am încercat, crede-mă, de foarte multe ori să trec cu vederea!"

VIDEO Angela Rusu a vorbit cu emoție în glas, despre copilărie și casa bunicilor în care a crescut! [Sursa foto: Facebook]

Citește și: VIDEO Angela Rusu a vorbit, cu durere în suflet, despre pierderea lui Silviu Prigoană! "Nici acum nu accept că nu este, pentru că nu-mi vine să cred!"

Recent, aceasta a fost invitată în cadrul emisiunii "În Oglindă", prezentată de Mihai Ghiță, acolo unde a dezbătut mai multe subiecte legate de viața sa personală, dar și profesională. Printre acestea, Angela Rusu a dezvăluit mai multe și despre copilăria sa, cea în care a crescut alături de bunici săi, care din nefericire nu se mai află printre noi în prezent, iar casa care a reprezentat momentele de bucurie pentru artistă, a fost vândută de mama ei.

"Eu sunt din Gherla și am copilărit în satul bunicilor, la 20 de km de Gherla, acolo mi-am petrecut mare parte din copilărie, ce să spun... toate vacanțele, toate weekend-urile mi le petreceam acolo. Pe bunicii mei i-am iubit enorm și ei pe mine. Mi-a plăcut foarte mult la țară, îmi place și acum la țară și am zis... dacă... cumva n-aș mai cânta, m-aș muta la țară, mi-aș deschide o fermă și aș munci acolo, pentru că îmi place foarte mult să mă ocup de o gospodărie, mi-ar plăcea foarte mult să plantez tot felul de legume, cu animalele să lucrez, deci îmi place foarte mult.(...)

Citește și: Vremea se încălzește brusc, iar temperaturile vor depăși 15 grade Celsius. Meteorologii ANM au emis prognoza meteo pentru perioada 3-15 martie 2026- kanald.ro

Citește și: VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian- stirilekanald.ro

Nu mai este nimeni și din păcate mama mea a făcut o mare greșeală, a vândut casa bunicilor. Eu vreau să spun că nu mai vorbesc cu mama mea de 4 ani și îmi pare rău să spun, dar ea n-a știut cum să se răzbune pe mine, pentru că nu vorbeam cu ea și a vândut această casă. Am suferit foarte mult, sufăr și acum, pentru că acolo mi-am petrecut cele mai frumoase momente din viața mea și mă doare, mă doare și când mă duc în satul bunicilor și trec pe lângă casă, crede-mă că am momente în care plâng, pentru că trebuie să trec pe lângă casă... mergând la cimitir la bunicii mei.”, a declarat Angela Rusu în emisiunea menționată.

VIDEO Angela Rusu a vorbit cu emoție în glas, despre copilărie și casa bunicilor în care a crescut! [Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

VIDEO Angela Rusu a vorbit, cu durere în suflet, despre pierderea lui Silviu Prigoană! "Nici acum nu accept că nu este, pentru că nu-mi vine să cred!"

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor

Primele cuvinte ale lui Dorian Popa după ce a scăpat din ghearele morții. Pompierii au acționat la secundă pentru a evita TRAGEDIA: "A explodat. Am crezut că sunt în iad. Nu-mi aduc aminte decât..."

Horoscop 4 martie 2026: O zodie trece de la entuziasm la lipsă de chef

Horoscop pentru miercuri, 4 martie februarie 2026: Un semn zodiacal se simte ignorat de persoanele dragi și are ieșiri impulsive

(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro