Un motan dispărut după un zbor din Bacău a fost găsit după 17 zile pe Aeroportul Bruxelles. Cum a reușit Mishu să dispară din ochii familiei: "Cușca lui de transport complet goală."

Un motan dispărut după un zbor din Bacău a fost găsit după 17 zile pe Aeroportul Bruxelles. Cum a reușit Mishu să dispară din ochii familiei:
Un motan dispărut după un zbor din Bacău a fost găsit după 17 zile pe Aeroportul Bruxelles. Cum a reușit Mishu să dispară din ochii familiei: "Cușca lui de transport complet goală."

O pisică plecată din Bacău spre Bruxelles a fost găsită după 17 zile pe aeroportul din Belgia. Iată cum a reușit felina să scape de sub ochii familiei.

Povestea impresionantă a unei pisici din Bacău care și-a îngrijorat familia. Plecată din Bacău spre Bruxelles, aceasta a reușit să scape în timpul transferului dintre avion și terminal, iar la destinație stăpâna sa a primit cușca goală. Familia nu a renunțat nicio clipă din a-și căuta felina. Aeronava decolase pe data de 17 iulie, iar timp de mai bine de două săptămâni Mishu a fost căutat încontinuu de cei dragi, chiar dacă pisica nu dădea niciun semn să fie găsită.

Informațiile au apărut în presa belgiană, iar în cele din urmă pisica a fost găsită de stăpâna ei. Deocamdată nu este clar unde a fost găsit Mishu și cum a supraviețuit timp de 17 zile, iar autoritățile nu au oferit detalii suplimentare despre circumstanțele în care animalul a fost recuperat.

Mesajul disperat transmis de stăpâna pisicii

Citește și: Ce a făcut Ramona Olaru cu cenușa pisicii sale. Gestul incredibil al asistentei TV

Citește și: Ce s-a întâmplat cu pisicile pe care Mihaela Rădulescu le avea în relația cu Felix Baumgartner: “Mama lui Felix nu suporta animalele.”

Înainte ca pisica să fie găsită, stâpâna a transmis un mesaj disperată pe rețelele de socializare pentru ca oamenii să o ajute să îl găsească. “Inima mea este frântă, dar refuz să renunț.

Motanul meu iubit, Mishu, un mascul Chartreux în vârstă de 10 ani, a dispărut pe 17 iulie 2026, pe Aeroportul Bruxelles (BRU), după sosirea cu zborul din Bacău, România. A fost un zbor direct, fără escală. Mishu a călătorit cu același avion cu mama mea, fiind transportat ca animal viu înregistrat la cală, într-o cușcă specială de transport. Pe Aeroportul din Bacău, toate procedurile au fost respectate. Mishu a fost înregistrat, acceptat de compania aeriană și preluat pentru a fi încărcat în avion, în cușca lui securizată.
Când avionul a aterizat la Bruxelles, mama mea s-a prezentat pentru a-l ridica. În loc să îl primească pe Mishu, i-a fost înmânată cușca lui de transport complet GOALĂ. Personalul aeroportului i-a spus că Mishu ar fi scăpat undeva între aeronavă și facilitățile aeroportului, în timp ce se afla încă în custodia companiei aeriene și/sau a companiei responsabile de serviciile de handling la sol.
Nimeni nu a putut explica: unde anume a scăpat; cum a reușit să scape; cine l-a văzut; ce s-a întâmplat, de fapt.
A fost întocmit un Property Irregularity Report (PIR), însă, în mod incredibil, incidentul a fost înregistrat ca „Damaged Bag” („Bagaj deteriorat”), deși NU este vorba despre un bagaj. Este vorba despre un animal viu dispărut.

Despre Mishu:

Nume: Mishu

Rasă: Chartreux

Vârstă: 10 ani

Citește și: Rezumat episodul 118 „O dragoste”, difuzat miercuri, 19 august 2026, la Kanal D: Başak și Faith sunt nevoiți să se mute împreună- kanald.ro

Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro

Mascul (castrat), are microcip, blană gri-albăstruie, ochi arămii/portocalii, motan crescut exclusiv în apartament. Răspunde la numele „Mishu” Nu a trăit niciodată afară. Cel mai probabil este speriat, ascuns și este posibil să nu se apropie de oameni. Dacă lucrați pe Aeroportul Bruxelles sau cunoașteți pe cineva care lucrează acolo, în special în domenii precum manipularea bagajelor, operațiuni la sol, securitate, mentenanță, cargo, curățenie sau alte servicii aeroportuare, vă rugăm să distribuiți această postare.

Este posibil ca cineva să îl fi văzut. Este posibil ca cineva să știe exact locul din care a scăpat. Este posibil ca cineva să fie motivul pentru care Mishu se întoarce acasă. Vă rugăm să distribuiți public această postare. Chiar dacă credeți că nu puteți ajuta, este posibil ca cineva din lista dumneavoastră de prieteni să lucreze în aeroport sau să cunoască pe cineva care lucrează acolo.”, a transmis stăpâna animalului. În cele din urmă, update-ul a venit din partea ei, la aceeași postare, în care anunța că Mishu s-a întors acasă.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Jador, în perfuzii după o cântare. Ce a pățit artistul și cine i-a fost alături: “Luptător!”

Ce au descoperit polițiștii și medicii legiști după autopsia lui Hayden Panettiere

Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?

Cine erau cei doi tineri proaspăt căsătoriți care au murit după ce elicopterul în care se aflau s-a prăbușit în Grecia? O defecțiune ar fi provocat tragedia cumplită

VIDEO Un gest aparent romantic a stârnit indignare și a declanșat o anchetă penală pe Transfăgărășan

Horoscop marți, 18 august 2026: Semnul zodiacal care primește vești bune legate de o sumă de bani

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro