Ramona Olaru a făcut un gest emoționant în memoria animalului de companie pe care l-a pierdut în urmă cu câteva luni.
Ramona Olaru a făcut un gest incredibil în memoria animalului de companie pe care l-a pierdut în urmă cu câteva luni. Asistenta TV a avut o idee ingenioasă pentru a-i păstra vie amintirea pisicii sale. Aceasta nu a stat pe gânduri și a împărtășit totul cu urmăritorii din mediul online. Este deja cunoscută pentru faptul că iubește pisicile și se înconjoară adesea de prezența lor. În luna noiembrie, aceasta a trecut printr-un moment dificil, atunci când felina ei a murit.
Ramona Olaru[Sursa foto: Instagram]
Vedeta a suferit mut după acea pierdere, însă amintirile nu au murit în nicio clipă. Ramona a incinerat trupul neînsuflețit al pisicii și a păstrat o bună perioadă cenușa ei. Recent, aceasta a plantat un om cu mere dulci și i-a venit o idee inedită. A luat recipientul în care se afla cenușa pisicii sale și l-a îngropat sub rădăcina copacului.
Asistenta TV a vrut de multă vreme să facă acest lucru pentru a-și arăta dragostea față de animalul pierdut.
Ce mesaj a lăsat Ramona Olaru în clipa în care și-a pierdut pisica
Evenimentul nefericit pentru ea s-a petrecut în luna noiembrie, iar Ramona a lăsat un mesaj emoționant despre animalul de companie care i-a fost alături în ultimul deceniu. "La două săptămâni, după ce am reușit să înțeleg pierderea lui și sunt bine cu acest subiect, spun doar: Sunt și mai mândră de tine, că ai ales să pleci într-o zi mare de sărbătoare, pe 8 Noiembrie! Pisi, sufletul care a stat lângă mine în ultimii 10 ani, a plecat în raiul pisicilor perfecte! Cel mai bun “copil”, mulțumesc pentru toată iubirea necondiționată,
mulțumesc pentru privirea aia caldă, pentru toate primirile din spatele ușii, pentru toate nopțile în care ai dormit lângă perna mea, pe post de gardian, pentru toate luptele pe care le-ai dus, și le-ai câștigat, pentru toate diminețile în care te-ai trezit doar după ce mă trezeam eu! Mulțumesc pentru grija cu care l-ai primit pe “Puf” în casa noastră, pentru curiozitatea cu care ai descoperit fiecare gadget nou pe care ți l-am adus! Mulțumesc pentru toată calmitatea cu care ai stat la masă cu mine și mulțumesc că m-ai ales pe mine, în viața asta, de aici și
pentru toată liniștea cu care ai plecat! Ne vedem în următoarea, ca să-mi dai înapoi bucata de suflet cu care ai plecat! Promit! Te iubesc, mereu!", a fost mesajul transmis de Ramona Olaru, la filmulețul postat pe contul său de Instagram.