Te supara frecvent durerile de cap? Uite ce ai de facut!

Te supara frecvent durerile de cap? Uite ce ai de facut!
Te supara frecvent durerile de cap? Uite ce ai de facut!

Durerile de cap sunt poate cele mai frecvente si suparatoare simptome cu care ne confruntam cu totii.

 

In cazul in care durerea este situata in zona sinusurilor, maseaza varfurile degetelor, cu exceptia degetului mare. Maseaza ferm, aproape de unghii.  Concentreaza-te pe zona dintre degetul mare si aratator. Apasa in zona dintre degetul mare si aratator cu miscari circulare. Cu cat presiunea este mai ferma, cu atat mai bine.
Ar trebui sa simti un usor disconfort. Mentine presiunea in acel loc timp de doua minute.
Poti face aceasta miscare pe ambele maini. De asemenea, masajul acestei zone ajuta si la reducerea durerilor de dinti.
Atentie! Nu utiliza acest punct de presiune, daca esti insarcinata, pentru ca poate avea efecte negative asupra fatului.
Sursa: AntenaStars.ro

In cazul in care durerea este situata in zona sinusurilor, maseaza varfurile degetelor, cu exceptia degetului mare.

Maseaza ferm, aproape de unghii.  Concentreaza-te pe zona dintre degetul mare si aratator. Apasa in zona dintre degetul mare si aratator cu miscari circulare. Cu cat presiunea este mai ferma, cu atat mai bine.

Ar trebui sa simti un usor disconfort. Mentine presiunea in acel loc timp de doua minute. Poti face aceasta miscare pe ambele maini. De asemenea, masajul acestei zone ajuta si la reducerea durerilor de dinti. 


Atentie! Nu utiliza acest punct de presiune, daca esti insarcinata, pentru ca poate avea efecte negative asupra fatului.

Sursa: AntenaStars.ro

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Motivul pentru care Andreea Popescu a ajuns la divorț. Ce a făcut-o să renunțe la povestea de iubire: „Dacă a dispărut, e greu să nu te pierzi.”

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

Dan Petrescu a fost operat de urgență! Care este starea antrenorului de fotbal: „Îi ținem pumnii”

În plin scandal și sub AVALANȘA DE ACUZAȚII, Dumitru Vartic face o MIȘCARE NEAȘTEPTATĂ. Lovește exact unde NIMENI NU BĂNUIA! Cui i s-a adresat, de fapt, și ce urmărește prin acest gest: "Am fost nevoit să..."

Alina Laufer a reacționat după accidentul rutier în care a fost implicat soțul ei și gemenii: „Nu o să depunem nicio plângere. Mergem mai departe.”

Meteorologii ANM au emis prognoza meteo pentru următoarele două săptămâni. Vremea se schimbă radical în perioada 17-29 martie.

Se taie pensiile! Bolojan a făcut anunțul


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies