Sukru Ozyildiz, protagonistul serialului „Steaua sufletului”, impatimit al sporturilor de contact

Sukru Ozyildiz, protagonistul serialului „Steaua sufletului”, impatimit al sporturilor de contact

Sukru Ozyildiz, indragitul actor turc care da viata personajului principal masculin Seyit, in noul serial „Steaua sufletului”, care va avea premiera maine, de la ora 20:00, la Kanal D, este un impatimit al sporturilor de contact.

Sarmantul Sukru Ozyildiz, in varsta de 28 de ani, a debutat in lumea sportului inca din perioada adolescentei. Incurajat de tatal sau sa practice sport de performanta, Sukru a ajuns sa activeze ca luptator de Muay Thai (box thailandez- stil de lupta derivat din artele martiale thailandeze, care implica doar pumnii, picioarele, coatele si genunchii – n.r.) si Jiu-Jitsu Brazilian (sport care se bazeaza pe lupta la sol – n.r.), activitati care l-au „trimis” in Portugalia unde a participat la numeroase competitii oficiale de gen.

Catre profesia de actor Sukru s-a orientat putin „mai tarziu”. Aflat departe de casa, pe meleaguri portugheze, Sukru a inceput sa cocheteze si cu modelling-ul si tot atunci a inceput  sa joace in diverse piese de teatru si reclame TV.

Rolul care l-a propulsat pe Sukru in industria cinematografica a fost „Ozan”, personaj interpretat de chipesul actor, in serialul „Dragoste la prima vedere”, serial difuzat tot la Kanal D.

Incepand de maine, 6 decembrie, de la ora 20:00, in fiecare saptamana, de miercuri pana vineri, Sukru Ozyildiz isi da reintalnire cu telespectatorii romani in noua productie „Steaua sufletului”, unde interpreteaza rolul principal masculin.
 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Weekend de top pentru Kanal D! “Asta-i Romania!”, “Roata Norocului” si “Ochii din umbra”, primele productii in preferintele telespectatorilor

Ce trebuie să faci neapărat în 2025, în funcție de zodie! Mai ai doar câteva zile la dispoziție

Denisa Coțolan a născut! Iancu Sterp a devenit tătic pentru prima dată și a postat prima imagine cu bebelușul

Edi, primele declarații după ce a fost eliminat din „Casa Iubirii”! CE A PUTUT să spună fostul concurent despre Moldo și Dorobanțu abia după ce a plecat acasă: „O să rămân în relații bune cu amândoi probabil. Nu am rămas certat cu nimeni”

"Steaua sufletului", un nou serial turcesc de succes, va intra in grila de programe Kanal D

EXCLUSIV INTERVIU Alina Sorescu, pregătită să o ia de la zero în 2026! Artista ne-a dezvăluit unde își va petrece sărbătorile!

Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul