Statul pe plajă dăunează grav... vieții! O bunică în vârstă de 66 de ani, a sfârșit tragic în vacanță, după ce a fost strivită de un buldozer!

Statul pe plajă dăunează grav... vieții! O bunică în vârstă de 66 de ani, a sfârșit tragic în vacanță, după ce a fost strivită de un buldozer!
Statul pe plajă dăunează grav... vieții! O bunică în vârstă de 66 de ani, a sfârșit tragic în vacanță, după ce a fost strivită de un buldozer!

Abia ce își preluase rolul de bunică de câteva luni, însă bucuria Elisei Spadvecchia nu a durat prea mult, din nefericire.

O vacanță care trebuia să fie motiv de relaxare pentru familia acesteia, s-a transformat într-una dintre cele mai negre, după ce proaspăta bunicuță, și-a pierdut viața într-un mod cât se poate de dur și de neimaginat.

O bunică în vârstă de 66 de ani, a sfârșit tragic, după ce a fost strivită de un buldozer

Citește și: Cine a fost Teodora Marcu, tânăra ucisă în cartierul rezidențial Cosmopolis. "Decesul a fost înregistrat la 20:38 la noi la spital."

buldozer
O bunică în vârstă de 66 de ani, a sfârșit tragic în vacanță, după ce a fost strivită de un buldozer![Sursa foto: freepik]

Citește și: Ce s-a întâmplat cu o tânără de 26 de ani, care se afla în arest în Penitenciarul Drobeta-Turnu Severin? Totul a avut loc după apelul de seară!

Bunica în cauză era chiar Elisa Spadvecchia, în vârstă de 66 de ani, care obișnuia să fie profesoară de engleză, înainte de a se pensiona.

Aceasta se afla în vacanță în orașul de pe litoralul Pinarella di Cervia, lângă Bologna, alături de fostul său soț, Giovanni Sfregola, iar totul s-a întâmplat atunci când a ieșit să facă o plimbare pe plajă, luându-și cu ea doar telefonul și nimic mai mult, însă nici prin cap nu îi trecea că o să fie ultima sa zi de viață.

După o scurtă plimbare, Elisa a luat o pauză pentru a face puțină plajă, iar tragedia nu a întârziat să apară.

În acel moment, un bărbat a început să facă "lucrări pe plajă", fiind chiar autorizat pentru ele, însă într-un moment de neatenție, în care nu a observat că o persoană se afla pe plajă în zona în care avea de realizat acele "lucrări", acesta i-a adus sfârșitul și a strivit-o cu buldoexcavatorul pe care îl conducea, cel care s-a adeverit mai târziu că nici măcar nu avea licență. Astfel, Elisa Spadvecchia a avut un sfârșit de-a dreptul tragic.

Citește și: ȘOC TOTAL în „Casa iubirii”! De necrezut cine apare în emisiune! Concurenții rămân MASCĂ- kanald.ro

Citește și: VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii- stirilekanald.ro

Salvamarul care era de serviciu în acea zi și care a fost la fața locului, a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transportat la spital, după ce a văzut starea în care se afla victima.

Alarma dispariției sale a fost dată chiar de către fostul său soț, care o aștepta acasă, fără să știe ce s-a întâmplat, dat fiind faptul că nu avea la ea vreun act de identitate pentru a se cunoaște persoana în cauză și a i se anunța familia. Acesta a folosit o aplicație pentru a-i identifica telefonul, iar odată găsit, a aflat și tragica veste. Giovanni Sfregola nu a fost lăsat să își vadă fosta soție, din cauza stării în care se afla.

Cel care i-a adus sfârșitul bunicuței este un bărbat pe nume Lerry Gnoli, în vârstă de 54 de ani, cel care conducea buldoexcavatorul. Acesta a fost arestat de către politie, și acuzat de omor prin imprudență, în prezent fiind investigat motivul pentru care acesta se afla pe plajă, de fapt.

plaja
O bunică în vârstă de 66 de ani, a sfârșit tragic în vacanță, după ce a fost strivită de un buldozer![Sursa foto: freepik]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Principalul suspect în cazul femeii ucise în Italia, Vasilica Potincu, a fost reținut de către polițiști! Ce s-a aflat despre viața victimei?

Fosta iubită a lui Liviu Dragnea, din nou în vizorul presei! Ce a făcut Irina Tănase...

Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”

După o perioadă de TĂCERE, Alina Sorescu face noi confesiuni dureroase despre ce s-a întâmplat în viața ei alături de Alexandru Ciucu și a scos la iveală DETALII TULBURĂTOARE: " Dacă nu făceam așa, mă acuza că..."CE A FĂCUT pentru a o controla

Moment de răsfăț pentru Denisa Sterp, soția lui Iancu, transformat într-unul... nu atât de plăcut pentru acesta din urmă! Ce a avut de comentat fratele lui Culiță Sterp? "N-am auzit în viața mea de așa ceva!"

Imagini spectaculoase de la nunta celebrului Feyyaz Şerifoğlu, protagonistul serialului "Fata de la fereastră"! Iată cine este soția îndrăgitului actor

Breaking news pentru românii cu probleme de sănătate!


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies