Saveta Bogdan, dezvăluiri despre cel de-al doilea soț: „Am stat cu el 3 ani necăsătoriți! Părinții lui nu m-au vrut deloc! Spuneau că băiatul lor e cu facultate. Mă făceau mironosiță, unguroaică.”

Saveta Bogdan, dezvăluiri despre cel de-al doilea soț: „Am stat cu el 3 ani necăsătoriți! Părinții lui nu m-au vrut deloc! Spuneau că băiatul lor e cu facultate. Mă făceau mironosiță, unguroaică.”

Interpreta de muzică populară nu a fost acceptată de părinții celui de-al doilea soț.

Saveta Bogdan, în vârstă de 78 de ani, este una dintre cele mai cunoscute și apreciate interprete de muzică populară de la noi din țară. Cu toate acestea, atunci când vine vorba de viața amoroasă, artista nu a prea avut noroc. La vârsta de 18 ani s-a căsătorit cu bărbatul iubit, iar 2 ani mai târziu a rămas văduvă. Ulterior, interpreta de muzică populară s-a căsătorit cu cel de-al doilea soț, alături de care a petrecut mai bine de 3 decenii. În urma acestui mariaj a rezultat o fiică, însă bărbatul a cerut divorțul după ce s-a îndrăgostit de o femeie mai tânără. Invitată în cadrul podcastului „Povești de film, cu Mara Bănică”, artista a făcut dezvăluiri neștiute despre cea de-a doua sa căsnicie.

Saveta Bogdan nu a fost acceptată de socrii

Citește și: Saveta Bogdan, dezvăluiri despre pețitorii săi de peste hotare: „Mi-am găsit un băiat italian care se ținea după mine. Pe urmă am fost în Germania, mi-am găsit pe unu acolo.”

Saveta Bogdan [Sursa foto: Facebook]

Citește și: Saveta Bogdan, dezvăluiri despre iubitul tinerel! Artista se iubește cu un bărbat mai tânăr cu 20 de ani: „Pe stradă când merg cu el, merge la 2 metri de mine.”

Artista a povestit că socrii săi nu au acceptat-o pentru faptul că soțul său avea studii superioare, iar ea nu.

Citește și: Alexandru a dansat cu Andra! Incredibil cum a reacționat Jaqueline după momentul celor doi: „Nu e capabil să...”- kanald.ro

Citește și: Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?- stirilekanald.ro

Am stat cu el 3 ani necăsătoriți. Părinții lui nu m-au vrut deloc. El avea o facultate, ASE-ul, era economist. Eu nu aveam decât liceul și 3 ani canto. Dar nu liceu de muzică, filologie-istorie eu am terminat. Am făcut liceul și școala populară de arte, care se făcea atunci. Spuneau că băiatul lor e cu facultate. Țin minte că m-au invitat la ei acasă, era în postul Paștelui, eu țineam post și nu voiam să mănânc de dulce. A făcut pui acolo, să mă servească. Am fost o fată unde stăteam eu în chirie și a venit și ea cu mine, iar ea mi-a zis să mănânc, că nu e păcat ce bagi în gură, ci ce scoți pe gură. Eu am zis că nu mănânc, că nu vreau să îmi stric postul. Îmi era foame de eram leșinată de foame. Au interpretat greșit, mă făceau mironosiță, unguroaică. Eu nu sunt unguroaică, sunt româncă-româncă, dar ei din unguroaică nu mă scoteau. Așa ziceau ei, că oamenii din Ardeal sunt unguri .”, a povestit Saveta Bogdan.    

Saveta Bogdan [Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Oana Roman profită de vara aceasta! Vedeta se bucură de libertate, după divorțul de fostul soț: „Sunt liberă, liniștită, pot să mă duc unde vreau, fără să trebuiască să dau explicații!”

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari

UN DETALIU OBSERVAT ABIA ACUM ar putea explica despărțirea foștilor concurenți din Casa Iubirii. Totul s-ar fi petrecut chiar în cea mai importantă și crucială perioadă din viața lui Ahmed. Susținătorii Veronicăi nu-și revin din ȘOC: "Nu cred asta!"

Cum a apărut Iulia Vântur în fața spitalului unde este internat tatăl lui Salman Khan. Oamenii au rămas surprinși. Care este starea bărbatului

UPDATE Codurile galben și portocaliu de viscol și ninsori, extinse. Stratul de zăpadă ajunge până la 50 cm

VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită