S-a descoperit somon infectat cu o bacterie periculoasa intr-un hipermarket din Romania

S-a descoperit somon infectat cu o bacterie periculoasa intr-un hipermarket din Romania

Sigur ai mancat acest aliment si i-ai dat si copilului. Dar ai mare grija. Este vorba despre somon.

Lantul de hipermarketuri Auchan a anuntat ca produsul "Pouce File de somon afumat," cod EAN 5949084000153, de 100 de grame, care expira in data de 01.03.2019, este contaminat cu o bacterie periculoasa.

Citeste si: Revoltator! Fetiţă cu autism, ascunsă într-o altă clasă, în timpul unei inspecţii la o grădiniţă din Bucureşti

Citeste si: Zina Dumitrescu nu e bine. „Am luat legătura cu cei de la cimitir”

Citeste si: Gripa face tot mai multe victime. Bilanțul morților a ajuns la 124

In urma unui control intern, analizele efectuate la doua esantioane din cele 5 prelevate au stabilit prezenta bacteriei Listeria monocitogenes, informeaza Autoritatea Nationala Sanitar Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor.

citeste continuarea pe copilul.ro



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Aceasta este cea mai mare insultă pentru fiecare zodie! Nu o folosi, căci îi vei scoate din minţi

Bonnie Tyler nu s-a născut cu vocea care a făcut-o celebră. Un țipăt, o operație și momentul care i-a schimbat destinul

Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”

Gabi Mureșan A MURIT, iar ultimele clipe sunt greu de imaginat. CUM S-A PRODUS TRAGEDIA care a curmat viața fostului campion cu CFR Cluj și care este CAUZA DECESULUI: "Trăim cu toții o mare durere. Ceea ce a..."

VIDEO Panică la marginea Capitalei: Ursul de 500 kg din pădurea Snagov continuă să provoace îngrijorare

SCHIMBARE de ultim moment pentru românii care merg la medicul de familie‼️

(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro