Primele nemultumiri din Echipa Faimosilor! Cristina Nedelcu, repros la adresa coechipierilor! “Trebuie sa invatam sa facem strategia…”

Primele nemultumiri din Echipa Faimosilor! Cristina Nedelcu, repros la adresa coechipierilor! “Trebuie sa invatam sa facem strategia…”
Primele nemultumiri din Echipa Faimosilor! Cristina Nedelcu, repros la adresa coechipierilor! “Trebuie sa invatam sa facem strategia…”

Aseara, in prima editie a celui de-al doilea sezon al show-ului fenomen “Exatlon”, difuzat incepand cu ora 19:30, la Kanal D, concurentii dornici sa castige premiul de 100.000 de Euro au avut parte atat de primele confruntari pe traseele dificile, prin care au reusit sa isi cunoasca adversarii, cat si de testarea propriilor abilitati fizice si psihice.

Cristina Nedelcu, multipla campioana mondiala, europeana si nationala la gimnastica aerobica, s-a remarcat in randul Faimosilor inca de la primele dueluri contra concurentilor din Echipa Razboinicilor, cand a reusit performanta de a aduce puncte importante pentru echipa.

Astfel, rapiditatea acesteia pe traseu, dar si stapanirea de sine si controlul emotiilor au  desemnat-o ca fiind cea mai buna varianta in cel de-al doilea meci, jocul bonus, cand echipele si-au ales reprezentantii.

Spiriul autocritic si perfectionist al sportivei, care explica si succesul ei de-a lungul anilor la competitiile internationale si nationale, nu a intarziat sa apara. Desi a avut cel mai bun timp contra adversarei Ana-Mariei Otvos, ajungand de cele mai multe ori prima la ultimul obstacol, aceasta le reproseaza coechipierilor sai ca strategia de a o trimite “in teren” nu a fost cea mai buna alegere.

Gimnasta isi avertizase coechipierii ca nu se simte sigura pe momentele de final ale traseului.

“V-am spus ca degeaba trimiteti cel mai rapid om pe traseu. Trebuie sa invatam sa facem strategia…”, a spus Cristina Nedelcu, dupa ce a pierdut puncte importante in fata Ana-Mariei Otvos, de la Razboinici.

In aceasta seara, de la 19:30, urmeaza un nou episod plin de tensiune! Cum vor face fata Faimosii si Razboinicii noilor incercari si ce suprize le rezerva jocurile veti afla urmarind o noua editie plina de neprevazut si probe uluitoare, la „Exatlon”!     



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Horoscopul lunii SEPTEMBRIE 2018: schimbari radicale pentru trei zodii in prima luna a toamnei

Reacția instinctivă a Melaniei Trump în momentul împușcăturilor spune totul despre ea. Ce au observat specialiștii

Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu! Va reveni sau nu antrenorul pe banca tehnică: „O perioadă foarte dificilă”

Niculina Stoican a trecut prin încercări care ar fi doborât pe oricine, însă felul în care a reușit să se ridice I-A EMOȚIONAT PE TOȚI. Nimeni NU SE AȘTEPTA să ascundă o astfel de luptă interioară: "Viața mea a avut căderile ei. Am avut..."

Valentin Sanfira, reacție tranșantă în mediul online: „Cei care mă denigrează vor răspunde în instanță!”

Darius, un adolescent din Dolj este căutat de polițiști după ce a plecat de la școală și nu a mai ajuns acasă

Nicușor Dan a semnat demisia...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro