Povestea femeii care este alergica la apa: "Daca ma vindec as putea sa dansez in ploaie"

Povestea femeii care este alergica la apa:
Povestea femeii care este alergica la apa: "Daca ma vindec as putea sa dansez in ploaie"

Rachel Warwick sufera de o boala foarte rara care o face alergica la apa. A face baie este o agonie, chiar si propriile lacrimi ii ard pielea.

 

Pentru ea, o baie relaxanta sau o sesiune de snorkelling in Marea Mediterana sunt un cosmar, chiar si un pahar de apa baut nu este o experienta placuta. De fapt, orice contact cu apa este dureros. Chiar si propriile lacrimi sau transpiratia ii fac rau si in urma lor ramane o iritatie timp de mai multe ore. "Este oribil, dar daca plang fata mi se umfla", a spus ea pentru publicatia britanica.
Boala de care sufera tanara se numeste "aquagenic urticaria" si afecteaza un numar foarte mic de oameni, relateaza businessmagazin.ro.
Poate va intrebati cum supravietuieste avand in vedere nevoia foarte mare de apa a omului si a faptului ca 60% din corpul uman este apa."De fiecare data cand le spun oamenilor despre boala mea, ma intreaba acelasi lucru: cum mananci, cum bei, cum te speli? Adevarul este ca tot ce pot sa fac este sa indur situatia si sa merg mai departe", a spus Rachel.
Face dus o data pe saptamana, pentru a evita sa transpire poarta haine subtiri si evita efortul si bea mult lapte, deoarece nu o afecteaza la fel de tare ca un pahar cu apa. Atunci cand ploua nu poate pleca din casa.
Tanara a fost diagnosticata la 12 ani dupa ce a observat o iritatie pe piele ce a aparut dupa ce a inotat.
"Dupa consultatie doctorul mi-a spus «Cred ca ai asta». Am fost foarte norocoasa ca stia de aceasta boala". A fost norocoasa deoarece testarea pentru aceasta boala consta in a sta in apa timp de 30 de minute pentru a vedea ce efect are asupra corpului. "Mi-a spus ca testul ar fi mai dureros decat boala in sine", a marturisit ea.
Sursa: MEDIAFAX

Pentru ea, o baie relaxanta sau o sesiune de snorkelling in Marea Mediterana sunt un cosmar, chiar si un pahar de apa baut nu este o experienta placuta.

De fapt, orice contact cu apa este dureros. Chiar si propriile lacrimi sau transpiratia ii fac rau si in urma lor ramane o iritatie timp de mai multe ore. "Este oribil, dar daca plang fata mi se umfla", a spus ea pentru publicatia britanica. Boala de care sufera tanara se numeste "aquagenic urticaria" si afecteaza un numar foarte mic de oameni, relateaza businessmagazin.ro.

Poate va intrebati cum supravietuieste avand in vedere nevoia foarte mare de apa a omului si a faptului ca 60% din corpul uman este apa."De
fiecare data cand le spun oamenilor despre boala mea, ma intreaba acelasi lucru: cum mananci, cum bei, cum te speli? Adevarul este ca tot ce pot sa fac este sa indur situatia si sa merg mai departe", a spus Rachel. Face dus o data pe saptamana, pentru a evita sa transpire poarta haine subtiri si evita efortul si bea mult lapte, deoarece nu o afecteaza la fel de tare ca un pahar cu apa.
Atunci cand ploua nu poate pleca din casa.

Tanara a fost diagnosticata la 12 ani dupa ce a observat o iritatie pe piele ce a aparut dupa ce a inotat. "Dupa consultatie doctorul mi-a spus «Cred ca ai asta». Am fost foarte norocoasa ca stia de aceasta boala". A fost norocoasa deoarece testarea pentru aceasta boala consta in a sta in apa timp de 30 de minute pentru a vedea ce efect are asupra corpului.
"Mi-a spus ca testul ar fi mai dureros decat boala in sine", a marturisit ea.

Sursa: MEDIAFAX

 

Citește și: BREAKING NEWS! Kate Middleton a fost DIAGNOSTICATĂ cu... Vezi mai mult- kanald.ro

Citește și: VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”- stirilekanald.ro



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Care a fost prima reacție a lui Nicolae Guță după ce fiul său a fost arestat. Artistul a făcut declarații: “Este mâhnirea vieții mele!”

Despărțirea este oficială, la Casa Regală! Nu s-a mai putut face nimic pentru a salva relația dintre cei doi

Cristina Spătar rupe tăcerea despre soțul ei! Cât de gelos este Vicențiu Mocanu: „Știe tot ce vorbesc”

Iubita fostului soț al Alinei Mădălina face ANUNȚUL MOMENTULUI! Dezvăluirea brunetei este dovada că i-au vrut rău tiktokeriței: "Hai să vă dau bomba României. Eu cu..."

Gabriela Cristea, destăinuiri din viața de familie. Motivul pentru care a vrut să divorțeze după o săptămână de la căsătorie: “La un moment dat, nu am mai avut ieșire.”

ȘOC în „Casa iubirii”! Daniela a plecat... Vezi mai mult

Bărbatul înjunghiat de vecin, în Crevedia, a murit: A făcut...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies