Cei doi sunt căsătoriți din 2011, iar relația lor a stârnit multe reacții, având în vedere diferența mare de varstă dintre ei, dar au reușit sa rămână împreună în ciuda tuturor provocărilor.
În ultima perioadă Oana Lis a trecut prin momente grele, iar pe langă problemele de sănătate cu care se confruntă soțul sau, vedeta a primit o veste foarte tristă, femeia pe care o iubea enorm și care a crescut-o, bunica ei, s-a stins
din viață. Oana Lis a fost nevoită să lipsească de la înmormantarea acesteia pentru că nu avea în grija cui să îl lase pe Viorel Lis.
Chiar dacă nu a fost ușor să mearga mai departe după criticile primite, aceasta a găsit puterea şi după 40 de zile de la parastasul bunicii sale, a primit un semn divin. Femeia a declarat pentru Spynews.ro ce a visat recent cu bătrâna care a crescut-o.
Cele doua au fost foarte apropiate, chiar dacă problemele prin care au trecut le-a ținut departe una de cealaltă.
Oana Lis a ră mas fără parinți, așa că și-a îndreptat toată atenția și iubirea către bunica ei. Recent, bătrâna i-a apărut în vis nepoatei ei și a făcut-o într-un mod frumos, ceea ce o face pe femeie să creadă că îi este bine acolo sus.
„Îți mulțumesc că m-ai întrebat. Să știi că am visat-o chiar săptămâna aceasta, într-un mod foarte frumos. Știi comic sunt visele, par atât de reale... Iar eu sunt o persoană care își amintește visele și le caută o semnificație, gândindu-mă la ce a vrut să-mi transmită. Mi se pare că acest vis a venit chiar după cele 40 de zile care au trecut, perioadă în care, în fiecare seară, am stat și m-am rugat ca sufletul ei să se ducă la lumină și în pace”, a declarat Oana Lis.
Cu ce probleme de sănătate se confruntă Viorel Lis
Povestesc prin ceea ce trec. Bineînțeles că eu am felul meu de a fi, cu credință în Dumnezeu, cu iubirea asta de viață, și trec mai ușor peste probleme.
Dar asta nu înseamnă că nu sunt probleme. El e diabetic și am observat că trebuie să-i controlezi mereu picioarele, pentru că de acolo e foarte problematic. Am observat că are niște probleme și a trebuit să chem pe cineva acasă. I-a scos trei unghii cu totul și acum e în recuperare. Sunt speriată să nu pățească ceva. Am luat tratament de la medicul de familie. Pe de altă parte, e o treabă în plus.
Noi mai și râdem: acum sunt și asistentă, și infirmieră. Dar nu pot să chem de fiecare dată pe cineva și să plătesc. Și acum fac eu tratamentele astea medicale. Tot timpul trebuie să-i schimb bandajul”, a transmis Oana pentru o publicatie