O femeie din India traieste de 60 de ani fara mancare! Cum reuseste sa supravietuiasca

O femeie din India traieste de 60 de ani fara mancare! Cum reuseste sa supravietuiasca

Saraswati Bai, cunoscută sub numele de ”inima Indiei” are un regim alimentar neobişnuit. Din cauza unei boli teribile pe nume tifis, femeia supravieţuieşte de 60 de ani fără să mănânce.
Se pare ca femeia s-a contaminat cu o boala grava, bacteria numita Salmonella typhi, la varsta de 15 ani, atunci cand a adus pe lume primul copil, scrie WOWBiz.ro.

Apetitul ei a disparut complet, iar femeia nu a mai putut sa mai manance nimic. Ea a urmat un tratament bazat doar pe ceaiuri, iar acest lucru a ajutat-o sa isi continue viata. Singura mancare solida pe care femeia o consuma este o banana, o data la cateva saptamani.
In ciuda faptului ca nu se alimenteaza cu hrana solida, femeia este mama a cinci copii si are o viata activa, contribuid la treburile gospodaresti. Zi de zi, femeia consuma doar apa si ceai, iar starea ei fizica s-a imbunatatit.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Cristina Siscanu s-a pozat cu micuta Petra in brate si a primit un val de reactii: "Tu erai o femeie frumoasa, dar de cand ai nascut..."

Relațiile intime după menopauză. Subiectul despre care îți e rușine să vorbești

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Un program cu Inteligență Artificială a anunțat că Donald Trump și JD Vance au murit bolnavi de rabie

VIDEO Gabriela Cristea, despre modul în care a reușit să scape de kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață

Bani pentru capturarea peștelui iepure. Autoritățile din Grecia oferă 5,33 euro pentru fiecare kilogram prins

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro