Artista a făcut o declarație plină de emoție pentru fiul ei, Vlad, pe rețelele de socializare.
Niculina Stoican, una dintre cele mai apreciate interprete de muzică populară din țara noastră, a transmis un mesaj emoționant despre fiul ei.
Cum și-a felicitat Niculina Stoican fiul
Recent, artista a publicat o fotografie alături de fiul ei, Vlad, și soțul ei. Niculina Stoican a făcut mărturisiri despre rolul important pe care Vlad îl are în viața lor și, totodată, despre sprijinul pe care îl va primi necondiționat din partea familiei, indiferent de orice.
„Noi 3, ca Sfânta Treime, și restul lumii! Te iubim Vlad, ești motivația vieții noastre! Să nu uiți că viața e ca mersul pe bicicletă, te mai poți dezechilibra, să nu eziți să pui piciorul jos și dacă totuși cazi, nu-i nimic, ridică-te și amintește-ți cum alergam în spatele tău și eu și Billy până ai învățat să mergi pe două roți, noi, tot în spatele tău vom rămâne, pregătiți să te susținem! La mulți ani, suntem mândri de tine!”, a fost mesajul transmis de Niculina Stoican, pe rețelele de socializare.
În urmă cu ceva timp, interpreta a făcut mărturisiri despre primul ei loc de muncă, la o fabrică de îmbrăcăminte.
“După ce m-am căsătorit, am plecat cu soțul meu în Grecia și am locuit acolo aproape trei ani. Nu m-a mulțumit nimic din ce am trăit acolo, decât am realizat, după ani, că m-am șlefuit. Eu acolo am lucrat într-o fabrică de îmbrăcăminte, am cusut butoniere, am cusut nasturi, tot felul de lucruri de genul acesta. După care, învățând limba, am ajuns în magazin să vând hainele pe care cu ceva timp înainte ajutam la confecționarea lor. Am rămas însărcinată și îmi aduc aminte că îmi spuneau prietenii noștri de acolo că: „dacă vei naște copilul aici, în Grecia, băiatul tău o să aibă cetățenie greacă și vei avea niște facilități.” Eu am fost naționalistă dintotdeauna. Acest sentiment nu l-am căpătat pe parcursul vieții, ci așa m-am născut cu el. „Băiatul meu, grec? Nu. Băiatul meu e român.” Am hotărât: „eu plec acasă, dacă tu vrei să mai stai, mai stai, eu trebuie să nasc băiatul în România. E băiat și îl cheamă Vlad.” Nu am avut altă opțiune în mintea mea. L-am născut pe Vlad în România și soțul meu a plecat după puțină vreme, iar eu m-am întors la cântec”, a povestit Niculina Stoican.