Nicolae Guță, devastat de pierderea fratelui mai mare! Artistul trece prin clipe grele: „Dacă aș fi fost în situația să-i dau de la mine ceva ca el să trăiască, cu siguranță aș fi făcut-o.”

Nicolae Guță, devastat de pierderea fratelui mai mare! Artistul trece prin clipe grele: „Dacă aș fi fost în situația să-i dau de la mine ceva ca el să trăiască, cu siguranță aș fi făcut-o.”
Nicolae Guță, devastat de pierderea fratelui mai mare! Artistul trece prin clipe grele: „Dacă aș fi fost în situația să-i dau de la mine ceva ca el să trăiască, cu siguranță aș fi făcut-o.”

Manelistul a făcut declarații emoționante despre familia sa.

Nicolae Guță trece prin una dintre cele mai dureroase perioade din viața lui, după ce fratele său, Orian Guță s-a stins din viață. Vestea tristă a fost dată de fiica artistului, Nicoleta Guță.

Nicolae Guță, declarații sfâșietoare la priveghiul fratelui său

Citește și: Doliu în familia lui Nicolae Guță! Fratele artistului s-a stins din viață: „A fost un om bun și iubitor şi va rămâne pentru totdeauna în inimile noastre.”

Nicolae Guță, devastat de pierderea fratelui mai mare[Sursa foto: Facebook]

Citește și: Doliu în familia lui Nicolae Guță! Fratele artistului s-a stins din viață: „A fost un om bun și iubitor şi va rămâne pentru totdeauna în inimile noastre.”

Nicolae Guță a participat la priveghiul organizat pentru Orian și se pregătește să-l ducă pe ultimul drum. Cântărețul a lăsa deoparte activitățile profesionale pentru a fi alături de familie în aceste clipe dificile.

De asemenea artistul a vorbit despre cât de mult au însemnat frații lui pentru el și despre educația primită în familie. Nicolae Guță a mărturisit că, dacă ar fi putut face orice pentru ai salva viața fratelui său, ar fi făcut fără ezitare.

„Toate amintirile au fost frumoase, cu el și cu celălalt care nu mai e, Samir. Ori de câte ori am avut ocazia am spus-o și o mai spun: mi-am iubit frații mai mult decât orice pe lumea aceasta sau pe cealaltă, nici nu știu să descriu în cuvinte, mai mult decât pe

copiii mei. Așa am fost educat de tatăl meu. Dacă aș fi fost în situația să-i dau de la mine ceva, vreun organ, ca el să trăiască, cu siguranță aș fi făcut-o. Din păcate, nu s-a putut nici așa”, a declarat Nicolae Guță, conform spynews.ro.

Nicolae Guță, devastat de pierderea fratelui mai mare[Sursa foto: Facebook]

După ce a aflat vestea tragică, manelistul a plecat din București spre Petroșani, orașul natal al familiei, pentru a fi alături de rude și pentru a organiza funerariile.

Anunțul oficial privind ceremonia funerară a fost făcut de fiica artistului, Nicoleta Guță, pe rețelele de socializare.

„Cu inimile sfâșiate de durere și cu multă iubire, vă anunțăm că unchiul nostru drag a plecat dintre noi, lăsând un gol imens în sufletele noastre. A fost un om bun și iubitor și va rămâne pentru totdeauna în inimile noastre. Cei care doresc să-i aducă un ultim omagiu sunt așteptați mâine, la ora 16:00, la Biserica Sfânta Varvara Petroșani.

Dumnezeu să-l odihnească în pace și să-i dăruiască liniștea veșnică! Cu dragoste și durere, Familia îndurerată ”, a scris Nicoleta Guță, pe Facebook.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Doliu în familia lui Nicolae Guță! Fratele artistului s-a stins din viață: „A fost un om bun și iubitor şi va rămâne pentru totdeauna în inimile noastre.”

Mama Andreei Esca, în centrul unui val de critici în mediul online. Cum a reacționat prezentatoarea PRO TV

Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

DRAMA trăită de medicul rezident găsit mort în baia Spitalului Floreasca în urmă cu două săptămâni. EVENIMENTUL CARE I-A MARCAT FAMILIA și DETALIUL DUREROS care explică suferința din ultimele zile: "Nimic nu te pregătește pentru momentul în care..."

Sibel Taşçıoğlu, actrița care joacă rolul Pembe în serialul „O dragoste”, surprinsă în cele mai hazlii ipostaze alături de colegii săi de platou! Iată cum au fost fotografiați în culise

În această seară, final emoționant al serialului „Ai nimănui”, de la ora 20:00, la Kanal D

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro