Motivul incredibil pentru care 20.000 de români nu mai au voie să folosească WhatsApp

Motivul incredibil pentru care 20.000 de români nu mai au voie să folosească WhatsApp

O companie germană prezentă în România le interzice angajaţilor să folosească WhatsApp şi Snapchat. Conform profit.ro, un furnizor german de componente auto şi anvelope le interzice angajaţilor să folosească aplicaţii de mesagerie.

Compania germană nu le permite angajaţilor să folosească WhatsApp şi Snapchat. Motivele sunt legate de protecţia datelor personale ale angajaţilor, dar şi ale partenerilor de afaceri.

Conform companiei, cele două aplicaţii au deficienţe legate de protecţia datelor. Asta deoarece accesează datele personale, dar şi pe cele ce pot fi confidenţiale, cum ar fi lista de contacte. Astfel se pot accesa informaţii legate de o terţă persoană.

Citeste mai multe aici.
 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Horoscop Mariana Cojocaru: cele mai ghinioniste zodii in luna IUNIE. Le merge totul pe dos

Toate privirile au fost asupra Mirabelei Grădinaru. Apariția care marchează o premieră pentru partenera lui Nicușor Dan

„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu

Trei bărbați au obligat o minoră de 16 ani să se prostitueze

VIDEO Gabriela Cristea, despre modul în care a reușit să scape de kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro