Minodora, despre singurătatea tatălui ei. Cu mormântul soției sale în spatele casei, bărbatul nu vrea să părăsească locul: “A zis că el stă acolo să își bea cafeaua cu mama.”

Minodora, despre singurătatea tatălui ei. Cu mormântul soției sale în spatele casei, bărbatul nu vrea să părăsească locul: “A zis că el stă acolo să își bea cafeaua cu mama.”

Minodora a vorbit despre singurătatea tatălui ei și motivul pentru care nu vrea să plece din casa lui.

Cunoscută mereu cu zâmbetul pe buze, Minodora are și clipe în care se gândește la trecut, la oamenii de lângă ea și pe cei pe care i-a pierdut. Mama ei a plecat la ceruri, iar tatăl său a rămas singur în casa în care stătea cu soția lui. Invitată în cadrul Un podcast MISTO by Bursucu, Minodora a vorbit despre singurătatea lui și despre faptul că nu vrea să plece din locul în care a stat cu jumătatea sa.  “De tata acum îmi pare foarte rău pentru că e singur. E singur cu câinii, cu pisicile și găinile. Nu vrea să vină la noi. Vine, stă o săptămână, două. Mama este înmormântată în spatele casei.

La mormânt, dacă aprinzi lumânarea, tata o vede.  A zis că el stă acolo să își bea cafeaua cu mama. Au fost 40 de ani împreună, e singur, tata a făcut 70 de ani. Sunt foarte supărată că nu mai poți să vezi pe cineva în viața asta.”, a povestit Minodora.

Motivul pentru care Minodora nu a putut să își ia rămas bun de la mama ei

Citește și: Motivul pentru care Minodora nu a putut să își ia rămas bun de la mama în ultimele clipe, de lângă sicriu. De ce nu a vrut să o atingă: „Întotdeauna mi-a fost frică de oamenii decedați.”

Minodora [Sursa foto: Captură Video]

Citește și: Minodora, mesaj emoționant pentru mama ei, în ziua în care ar fi trebuit să împlinească 67 de ani. „Nimic, dar absolut nimic nu mai este la fel!”

Tot în același podcast, artista a povestit motivul pentru care nu a putut să își ia rămas bun de la mama ei, deși a iubit-o enorm de tare.  „N-am atins-o. (pe mama ei când a murit). Efectiv nu am putut. Când era sicriul singur și voiam să merg acolo la ea să merg să o văd, chemam pe cineva să meargă cu mine. La final, când trebuie să îți iei la revedere, trebuie să iei crucea din mâna decedatului să o pupi, ca și cum îți iei „la revedere.” N-am putut să fac asta. Sora mea a putut, a luat crucea din mâinile mamei, a sărutat-o, a pus-o la loc, eu nu am putut să fac asta. Pentru că în momentul în care îi luam crucea de pe mâinile ei, automat îi luam și mâinile. Mi-a fost și frică, teamă la propriu. Întotdeauna mi-a fost frică de oamenii decedați. O chestie foarte ciudată, pentru că a fost mama, am iubit-o atât de mult, mi-a fost frică, iar totodată, se spune că oamenii morți, decedați, sunt reci. Nu voiam dacă o ating să simt că e rece, să rămân cu sentimentul acela că avea mâna gheață după trei zile de stat. Da. (nr. Că s-a uitat la ea). M-am uitat, am stat acolo, dar nu singură. În schimb, sora mea a dezlegat-o la picioare, pentru că pe ei îi leagă cu o ață la picioare, la mâini. Sora mea nu a avut probleme”, a mai povestit Minodora.

Citește și: Paul Surugiu – Fuego, surprins de matinalii de la „Brigada devreme” înaintea aniversării de 50 de ani- kanald.ro

Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro

Minodora [Sursa foto: Captură Video]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Minodora a dezvăluit că a primit un cadou de la soțul său care a speriat-o cumplit: „Îmi era și frică.”

Câtă apă ar trebui să bei, de fapt, într-o zi. Calculul orientativ după greutate și semnele că te deshidratezi

Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”

România va participa la Eurovision Song Contest 2027. CE S-A ÎNTÂMPLAT în momentul în care s-a luat decizia și CUM S-A VOTAT revenirea în concurs: "Reprezintă un proiect strategic de..."

VIDEO Un nou episod de răcire accentuată a adus temperatura apei Mării Negre la doar 13 grade Celsius în unele zone, iar ploile au stricat vacanțele turiștilor pe litoral

Eliminare plină de lacrimi în „Casa iubirii”: „Îmi pare rău că nu am reușit...”. Aflați cine va pleca acasă în ediția de duminică, 19 iulie, de la orele 16:00 și 19:00, doar la Kanal D

Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro