În Duminica Floriilor, Părintele Francisc Doboș vine la “40 de întrebări cu Denise Rifai”

În Duminica Floriilor, Părintele Francisc Doboș vine la “40 de întrebări cu Denise Rifai”
În Duminica Floriilor, Părintele Francisc Doboș vine la “40 de întrebări cu Denise Rifai”

În Duminica Floriilor și de Paștele Catolic, Denise Rifai va invită la o ediție de colecție a emisiunii “40 de întrebări cu Denise Rifai”, difuzată la 22:30, la Kanal D.

În ton cu această sărbătoare religioasă, telespectatorii vor urmări o ediție fascinantă cu Părintele Francisc Doboș, Paroh al Bisericii Romano Catolice Sacré-Cœur din București.

Părintele Francisc Doboș reprezintă poate figura cea mai cunoscută a catolicismului în România, preotul modern și cool pe care românii, indiferent de religie, îl ascultă cu atenție pentru vorbele de duh și pildele sale.

Acesta a fost purtător de cuvânt pentru Arhidiceza Romano-Catolica de București și da mărturie despre existența lui Dumnezeu, atât pe altar, cât și pe rețelele sociale. Nu și-a dorit de mic să devină preot, dar a luat calea Seminarului, și a studiat la Vatican, întâlnind astfel trei Papi. 

„Sunteți un preot rebel?”, „De câte ori v-a luat gura pe dinainte?”, „Ne putem alege religia?”, „Ascunde Vaticanul cele mai mari secrete ale omenirii?”, „Cât de grea este viața preotului celibatar?”, “De câte ori ați văzut miracolul înfăptuit?”  sunt doar câteva dintre întrebările adresate părintelui Francisc Doboș în ediția de duminică a emisiunii

„40 de întrebări cu Denise Rifai”, difuzată la 22:30, la Kanal D!

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Deea Maxer, despre prima relație de după divorț. De ce vrea ca povestea actuală de iubire să fie una discretă: „Mi-am dat seama că am dreptul să aleg.”

Cine este prietena ta cea mai bună, în funcție de zodie

Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”

Jurnalistul Alin Grigore vorbește despre boala cu care se confrunta fotojurnalista Mălina Guler, tânăra care a căzut de la etajul 7 al unui bloc: "De data asta n-a mai fost vorba despre fotbal"

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Când va avea loc Marea Finală „Casa iubirii”!

Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies