„Este viața mea pusă în pericol”. Berna de la Puterea dragostei, amenințată de fostul iubit, Philip Albu

Berna de la Puterea dragostei
Berna de la Puterea dragostei, amenintata

Ce spune Berna despre amenințările pe care le primește din partea fostului său iubit. Tânăra se teme pentru viața sa.

Berna de la Puterea dragostei trece prin clipe cumplite. Fosta logodnică a lui Philip Albu se teme pentru viața sa și a dezvăluit că a primit o serie de amenințări pe rețelele de socializare.

De câteva luni, Berna trăiește o frumoasă poveste de dragoste alături de un bărbat care o face fericită, însă are parte de multe momente neplăcute. Tânăra a recunoscut că se gândește la tot ceea ce este mai rău și vrea să anunțe Poliția, după ce ar fi ajuns să fie hărțuită online, suspectându-l chiar pe fostul său iubit.

Berna crede că Philip ar fi cel care ar amenința-o, deși s-au despărțit în urmă cu aproape doi ani și că în prezent se iubește cu fotbalistul Vadim Covalciuc. Aceasta susține că a primit mai multe mesaje de amenințare, așa că acum își dorește să îi lase pe oamenii legii să decidă ce se va întâmpla în continuare, mai ales că simte că viața sa și a prietenului său este pusă în pericol.

Citeste si: Berna de la Puterea dragostei, despre relația cu Jador: „Ne-am apropiat, mi-a plăcut”

Berna de la Puterea dragostei
Berna de la Puterea dragostei, amenintata[Sursa foto: Instagram]

Citeste si: Berna se confruntă din nou cu probleme! Blondinei îi este frică singură în casă: „Acest atac de panică...”


„Stăteam liniștită pe balcon, puneam story-uri și dintr-o dată, am văzut de la o persoană acel mesaj care mi s-a părut foarte dubios.

Eu automat l-am postat pentru că așa mi se pare corect. Este foarte urât ceea ce s-a întâmplat. M-a amenințat. M-am gândit să merg la poliție și să depun plângere, dar și să cer un ordin de restricție. Îmi este teamă. Este viața mea pusă în pericol, dar și viață iubitului meu. Nu e normal.

Eu cred că este vorba despre fostul meu iubit. Nu este prima dată când sunt amenințată de el.

Ne-am despărțit acum 2 ani. În timpul relației a fost normal. Însă, acum nu știu de ce se întâmplă așa ceva ”, a declarat Berna de la Puterea Dragostei, pentru un post TV.

Citește și: Rezumat episodul 11 „Ai nimănui”, difuzat în 13 aprilie 2026 la Kanal D: Azize află de relația lui Devran cu Vera- kanald.ro

Citește și: Știrea momentului în România!- stirilekanald.ro

Berna și Philip s-au logodit în cadrul emisiunii Puterea dragostei

Berna si Philip
Berna si Philip au fost logoditi[Sursa foto: Captură KANAL D]

Berna și Philip s-au cunoscut în cadrul emisiunii Puterea dragostei și au fost aproape un an împreună, însă s-au despărțit și au decis să rupă logodna. Tânărul i-a oferit inelul de logodnă pe malul Bosforului, însă după ieșirea din competiție și-au dat seama că lucrurile nu mai funcționează între ei.

Citeste si: Berna de la Puterea Dragostei este îndrăgostită până peste cap. Cine este tânărul care i-a luat mințile



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

„Trăiesc o stare de frustrare, neputință și spaimă”. Cu ce se confruntă Oana Roman

Povestea de dragoste dintre Mircea Lucescu și Neli sau cum poate dura o căsnicie peste jumătate de veac

Mihaela Rădulescu, mărturisire total neașteptată despre familia lui Felix Baumgartner! Ce s-a întâmplat, de fapt, după moartea sportivului: „Nimeni nu a venit”

În timp ce Valentin Sanfira se relaxează în vacanță, Codruța Filip face ceva total neașteptat. LOCUL UNDE A FOST SURPRINSĂ

„Mi se pare o lipsă de respect”. Andreea Raicu s-a despărțit de iubitul ei în noaptea de Crăciun

Robert, prins la mijloc între Theodora și Diana: „Eram pornită pe Theodora”. Incredibil ce s-a întâmplat între cei trei concurenți de la “Casa iubirii”

Vladimir Plahotniuc, arest preventiv prelungit cu 30 de zile! Ce acuzații grave i se aduc


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro