Doliu! A murit o legendă a tenisului! O țară întreagă este în lacrimi!

Doliu! A murit o legendă a tenisului! O țară întreagă este în lacrimi!
Doliu! A murit o legendă a tenisului! O țară întreagă este în lacrimi!

Doliu! A murit o legendă! O țară întreagă este în lacrimi!

Fostul tenismen australian Peter McNamara a murit la vârsta de 64 de ani, în locuinţa sa din Germania. El suferea de cancer la prostată. Cea mai înaltă clasare a lui în ierarhia ATP a fost locul 7. A câştigat cinci turnee de simplu. 

Citeste si: Nu scăpăm de URGIE! COD GALBEN de furtuni și ploi în mai multe zone! Populația, avertizată!!

La dublu, McNamara a fost numărul 3 mondial, având în palmares 19 titluri, din care trei de grand slam. Fostul jucător a trebuit să se retragă la vârsta de 28 de ani din cauza unei grave accidentări la genunchi. El a devenit antrenor şi a colaborat, până în februarie, cu chineozoaica Quiang Wang, acum pe locul 14 WTA, pe care a ajutat-o să ajungă în top 10 WTA, dar şi cu bulgarul Grigor Dimitrov şi cu australienii  Mark Philipoussis şi Matthew Ebden.

El a lucrat şi la academia lui Patrick Mouratoglou.

Citeste si: Horoscop luni, 22 iulie. Un început de săptămână terifiant! Vor plânge cu lacrimi amare! Zodia nedreptățită de astre

Citeste si: Jador, de urgență la spital, în Turcia! Concurentul de la Puterea Dragostei trece prin momente cumplite

Citeste si: Vorbeşti cu tine însuţi? Motivul halucinant pentru care faci acest lucru



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Nu scăpăm de URGIE! COD GALBEN de furtuni și ploi în mai multe zone! Populația, avertizată!!

Testul care îți spune cum va fi începutul tău de an! Răspunde aici!

Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile

BREAKING! Durere fără margini! Fiul de 5 ani al unui influencer a murit după o luptă cruntă cu gripa: „După 11 zile grele, s-a dus acasă, la Tatăl nostru”

Mesaje de Anul Nou 2026. Urări speciale pentru familie și prieteni de Revelion

Un artist neașteptat își face apariția la Revelionul „Casa iubirii”! Fetele sunt în extaz! Aflați despre cine este vorba în ediția de miercuri, 31 decembrie, de la orele 10:00 și 16:30, la Kanal D

„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies