Dezamăgirea Marinei Almășan cu privire la persoanele care au încercat să-i afecteze imaginea. “Mi-e milă de astfel de indivizi, care au senzația că planeta se învârte datorită lor.”

Dezamăgirea Marinei Almășan cu privire la persoanele care au încercat să-i afecteze imaginea. “Mi-e milă de astfel de indivizi, care au senzația că planeta se învârte datorită lor.”

Vedeta a vorbit despre cariera ei și anumite dezamăgiri cu privire la oamenii din jur.

Marina Almășan, cunoscuta jurnalistă, cu zeci de ani de activitate  în lumea reflectoarelor, a îmbrățișat cu dedicare meseria și a lucrat întotdeauna cu drag la fiecare proiect al său, ajungând să-și îndeplinească obiectivele. Viața în televiziune i-a adus numeroase șanse și bucurii, iar aceasta povestește adesea, pe contul ei de socializare, despre ce a însemnat să lucreze 35 de ani într-un loc. Acum, într-o altă postare scrisă, a vorbit despre meseria ei, dar și cum s-a dedicat în totalitate proiectelor sale, chiar dacă banii nu au fost întotdeauna pe primul loc.  “Viața mi-a oferit o mare șansă: să îmbrățișez o meserie care îmi place și să mă bucur de toate oportunitățile ce decurg de aici.

Am muncit pe rupte ca să-mi fac treaba cât mai bine, să mă “înalț” singură, să nu depindă de nimeni nici cariera mea, nici viața personală. Am lucrat 35 de ani într-o televiziune publică, pe bani puțini și ea însăși mai mereu lipsită de bani (dar structura mea este prea puțin interesată de acest subiect) și înțelegând aceste limitări, mi-am adus mereu “din afară banii”, pentru toate proiectele mele. Nu a fost ușor, dar a meritat. Mai sar, de pe margine, niște frustrați “goi pe dinăuntru”, care contestă acest lucru, căutând mereu alte explicații pentru succesele mele, decât cele reale.”, a scris Marina Almășan.

Marina Almășan, dezamăgită de unii oameni care au încercat să-i afecteze imaginea

Citește și: Marina Almășan a discutat despre realizările de care este mândră! Vedeta are susținerea fiului său „Eram cumva cu ferestrele închise și era deschisă numai ușa către trecut.”

Marina Almășan [Sursa foto: Facebook]

Citește și: Marina Almășan vorbește despre lecțiile pe care le-a învățat de la părinții săi! „Am fost crescută să fiu loială. Este lucrul pe care l-am învățat din familie, să nu acumulez datorii!”

Jurnalista a ținut să vorbească și despre anumite lucruri pe care le-a auzit în jurul ei și care au fost semnalate de prieteni, cu privire la cariera sa, la călătoriile ei și cum încearcă unii să caute senzaționalul, în timp ce au aruncat cu noroi în anumite proiecte din trecut. “Ieri aud că un om care până mai ieri făcea ocolul televiziunilor, plângându-și iubirea neîmpărtășită (foarte curând voi începe să dezvălui eu însămi detalii din acești ani mulți și goi la suflet, ca să înțeleagă lumea ce fel de iubire a fost), și-a permis să mintă în direct la o televiziune, afirmând bezmetic ceva de genul “Eu am dus-o pe Marina prima oară la Lisabona” (citez aproximativ, căci am primit semnalarea de la prietenii din țară, eu am alte lucruri mult mai bune la care sa mă uit, decât la astfel de prostii).  Mi-e milă de astfel de indivizi, care au senzația că planeta se învârte datorită lor. Cu siguranță domnul în cauză mă confundă cu vreo altă femeie din trecutul său. Unica mea călătorie la Lisabona (exceptând-o pe aceasta, firește) a fost în cadrul unei emisiuni pe care o realizam acum vreo 9 ani la TVR- “Hai-Hui”. Am fost însoțită de echipa de filmare și de fiul meu, pe atunci adolescent; am fost susținuți de MAE (am locuit în spațiile Ambasadei României la Lisabona), iar drumul mi-a fost sponsorizat de un fost meu coleg de facultate, patronul unei agenții de turism. Încet-încet, minciunile vânturate de unii și alții în spațiul public vor păli, una câte una, demontate de mine cu probe solide, nu cu vorbe. Că doar suntem jurnaliști, nu mincinoși cu acte in regulă. Mi-e milă de colegii mei de breaslă, care, de dragul senzaționalului, cad atât de ușor în plasa unor scandalagii disperați.”, a mai scris jurnalista pe contul ei de socializare.

Citește și: Ahmed a vorbit cu Dorobanțu despre Veronica și participarea în sezonul 5 „Casa iubirii”! Concurenta a simțit imediat că Ahmed îi ascunde ceva- kanald.ro

Citește și: Imaginile durerii de la înmormântarea lui Matei, fiul preotului care a murit în ziua de Bobotează! Mama și fratele său se află în continuare în stare gravă la spital- stirilekanald.ro

Marina Almășan [Sursa foto: Facebook]



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Marina Almășan vorbește despre lecțiile pe care le-a învățat de la părinții săi! „Am fost crescută să fiu loială. Este lucrul pe care l-am învățat din familie, să nu acumulez datorii!”

Zodii care se atrag ca un magnet. Relații pasionale și chimie irezistibilă

Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie

Unul dintre cei mai apropiați prieteni ai lui Ion Drăgan, detalii neștiute despre artist și a lansat un ATAC DUR la adresa celor care ar profita de moartea lui: "Oare nu îi mustră conștiința? Toate persoanele care acum aleargă după vizualizări și..."

Mesaje de Anul Nou 2026. Urări speciale pentru familie și prieteni de Revelion

Fiţi cu ochii pe Marea Finală „Casa iubirii”, duminica aceasta, de la 16:00 și 19:00, la Kanal D

Două nave din Marea Neagră, atacate de drone rusești! Un marinar a fost ucis: „Este un crimă de război îngrozitoare!”