Descopera care sunt cele mai bune alimente ce apara corpul de infectii, raceli si gripa!

Descopera care sunt cele mai bune alimente ce apara corpul de infectii, raceli si gripa!
Descopera care sunt cele mai bune alimente ce apara corpul de infectii, raceli si gripa!

Toamna, sistemul imunitar este mai vulnerabil in fata bacteriilor si virusurilor. Pentru a creste rezistenta corpului in fata afectiunilor de sezon, consuma aceste alimente.

Ceai de ghimbir- Acesta nu doar intareste sistemul imunitar, ci stimuleaza si metabolismul sa arda mai repede caloriile consumate.

Usturoi- Deoarece contine numerosi antioxidanti, usturoiul are proprietati remarcabile de intarire a sistemului imunitar.



Turmeric-
Acest condiment are proprietati antiseptice si antibacteriene, motiv pentru care tine la distanta afectiunile de sezon.

Poti sa bei un pahar cu lapte in care sa adaugi o jumatate de lingurita de turmeric si o lingurita de miere.



Suc de rodie-
Acesta abunda in vitamine, in special vitamina C, un antioxidant puternic care intareste rezistenta organismului pe toate planurile.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ion Drăgan, artistul iubit și apreciat de publcul larg, a fost condus pe ultimul drum ieri! Ce reprezintă literele "NI KA", inscripționate pe crucea regretatului interpret de muzică populară?

Perioade benefice pentru tine, în 2026, în funcție de zodie!

Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile

Cu ce ACUZAȚII șocante se confruntă Florin Vasilică după moartea lui Ion Drăgan: "Să vă fie rușine! Nici la o astfel de veste tragică nu aveți gram de empatie și sensibilitate? M-au acuzat că..."

Niculina Stoican, cu sufletul sfâșiat de durere după pierderea lui Ion Drăgan! Interpreta de muzică populară a vorbit cu regretatul artist, cu o zi înainte ca el să se stingă din viață: "E dureros!"

Andreea Mantea anunță numele primului finalist din „Casa iubirii”! Aflați cine va intra în marea finală în ediția de duminică, 28 decembrie, difuzată de la 16:00 și 19:00, la Kanal D

Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies