Vedeta a explicat de ce nu mai vrea să apară în costum de baie pe litoralul românesc.
Recent, Minodora a mărturisit că a trăit o experiență neplăcută în urmă cu ceva timp, iar acest lucru i-a schimbat complet perspectiva asupra litoralului din țara noastră. De atunci, cântăreața evită să mai meargă la mare în România, de teamă să nu treacă din nou printr-o situație asemănătoare.
De ce a renunțat Minodora definitiv la plajele din România
De-a lungul anilor, artista a fost sinceră în privința luptei sale cu kilogramele în plus, însă aceasta a reușit să ajungă la greutatea dorită datorită eforturilor depuse pentru a slăbi.
„Nu mă duc la plajă, că nu vreau să mă vadă lumea în costum de baie, pentru că filmează lumea și zice: „Uite, ce celulită are Minodora”, că am mai pățit-o. Am jurat că nu mai merg la plajă pe litoralul românesc. M-au filmat cu fundul în sus, la propriu, după care în picioare, în costumul de baie”, a spus Minodora.
Artista a slăbit 40 de kilograme
În urmă cu ceva timp, Minodora a făcut mărturisiri despre faptul că a trecut printr-o operație de micșorare a stomacului, pentru a putea da jos kilogramele în plus.
Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro
„Mulțumesc, Doamne, că am reușit să scap de 40 de kg! Nu a fost ușor, nu este ușor! Am făcut operația de stomac în anul 2017, dar și cu operația făcută te reîngrași dacă nu ești atentă!”, a fost mesajul transmis de Minodora, în mediul online.
De asemenea, artista a menționat că mănâncă orice, însă există câteva reguli de care ține cont de fiecare dată.
„Mănânc absolut orice dar în cantități mici. Niciodată nu mănânc până mi se umflă stomacul. Nu mai am senzația asta de preaplin de mulți ani de zile. Nu mă culc mâncată. Mănânc cu 4 – 5 ore înainte de culcare. Când nu am concerte, eu la 22:30 sunt în pat, dorm.