De ce ar trebui sa ne spalam pe fata cu bicarbonat de sodiu?

De ce ar trebui sa ne spalam pe fata cu bicarbonat de sodiu?

Nu doar tinerii se confrunta cu acneea si vor sa scape de porii dilatati. Secretia de sebuum este o problema care nu tine cont de varsta si multe persoane sunt dispuse sa incerce orice tratament pentru a scapa de aceste neplaceri.

Vestea buna este ca nu trebuie sa apelati la proceduri complicate sau la creme costisitoare pentru ca ingredientul magic se afla in orice bucatarie.

Cel mai bun tratament pentru porii dilatati este bicarbonatul de sodiu. Tot ce trebuie sa faceti este sa turnati doua linguri de bicarbonat de sodiu in palma si putina apa pentru a forma o pasta. Masati fata demachiata cu acest amestec, clatiti-va si aplicati o crema hidratata.

Bicarbonatul de sodiu este eficient in eliminarea sebuumului si a celulelor moarte, iar rezultatele vor putea fi  observate in numai o saptamana de utilizare.

Sursa: jurnalul.ro



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ce schimbare a făcut Cabral după divorțul de Andreea Ibacka. Prezentatorul TV a mărturisit totul: “Mă bucură tare.”

Puțini știu cine este și cu ce se ocupă soția lui Ciprian Ciucu. Cristina Simona și primarul Capitalei s-au cunoscut când aveau doar 18 ani

Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are

Ce se întâmplă, de fapt, cu Cheloo? Adevărul despre incidentul de la Psihiatrie și boala secretă de care sufera

Alertă în Grecia: un pește toxic se răspândește rapid în apele mării și poate mușca turiști. Medici avertizează: „Conține o toxină foarte periculoasă”

Mesajele transmise de actorii turci după moartea actriței Ece Irtem. Colegii de serial au transmis mesaje sfâșietoare: „Ai fost atât de prețioasă și specială”

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro