Alina Laufer și-a găsit cu greu cuvintele după decesul mamei sale. Vedeta TV a trecut prin momente dificile.
Alina Laufer, cunoscută de pe micile ecrane, mamă a patru copii, a traversat momente grele în urmă cu câteva săptămâni, atunci când mama ei s-a stins din viață. Vedeta TV a rămas cu o mare durere în suflet și cu greu și-a găsit cuvintele până acum după evenimentul trist care a avut loc în familia ei.
Recent, Alina Laufer a fost prezentă într-o emisiune TV, prin apel video, acolo unde a vorbit despre ce s-a întâmplat în urmă cu câteva săptămâni și boala cruntă cu care
mama ei s-a confruntat. Vedeta spune că diagnosticul a fost pus în luna martie, iar de când a aflat cu ce se confruntă, femeia a mai trăit două luni. „Am trecut cu greu peste acest moment și am preferat să-l țin pentru mine. Cred că este ceea ce înseamnă mama pentru oricine. (n.r. ce a însemnat mama pentru Alina Laufer) A fost persoana cu care vorbeam cel mai mult, prietena mea, sfătuitoarea mea, cea care mă ajuta.
Acum că a murit, am simțit că nu o să mai fiu copil niciodată, pentru că nu o să mai pot să mă duc la ea, să mă aștepte o farfurie cu mâncare caldă, poate ceva care să-mi facă poftă de copilărie. Este un moment greu. Am descoperit cancerul foarte târziu, la începutul lunii martie, și după aceea, în două luni, s-a dus. Practic, aș putea să spun că a fost fulgerător, pentru că nu a fost o agonie de ani de zile, în care să știm ce urmează.
Două luni mi se pare un timp foarte scurt. Acasă a trebuit să-mi ascund durerea și nici n-am vrut niciodată să comentez sau să plâng, ci pur și simplu ne-am adus aminte de mama așa cum era ea: sufletul petrecerilor, voioasă, glumeață, și încercăm să ne aducem tot timpul aminte de ea fără să ne afundăm în tristețe”, a povestit Alina Laufer.
Alina Laufer și-a găsit cu greu cuvintele după decesul mamei sale. Vedeta TV a trecut prin momente dificile.
Andreea Mantea, „Alertă pentru vară” în emisiunea „Brigada devreme”. Un desert răcoritor pentru prezentatorii matinalului Radio Impuls și dezvăluiri incendiare de la filmările pentru piesa „Casa iubirii – Foc și pasiune”
Andreea Mantea, prezentatoarea „Casa iubirii”, a fost invitata Ramonei Dumitrescu și a lui Andrei Tudorache în cadrul matinalului „Brigada devreme” de la Radio Impuls.