Cornel Ilie, dezvăluiri uimitoare, la matinalul "Brigada devreme" de la Radio Impuls

Cornel Ilie, dezvăluiri uimitoare, la matinalul
Cornel Ilie, dezvăluiri uimitoare, la matinalul "Brigada devreme" de la Radio Impuls

"I-a dat o palmă lui Adi Nour, fără să își dea seama; l-a luat valul"

Cornel Ilie a fost prezent în această dimineață în matinalul "Brigada devreme", difuzat la Radio Impuls, și le-a povestit lui George Zafiu, Ramonei Dumitrescu și lui Andrei Tudorache, prezentatorii emisiunii, lucruri mai puțin cunoscute din culisele musicalului "Mamma mia", care revine pe scena Sălii Palatului din București luna aceasta. Spectacolul este un adevărat regal de muzică și dans pus în scenă de artiști români excepționali, printre care Horia Brenciu, Loredana Groza, Anca Turcașiu, Adrian Nour şi, bineînțeles, Cornel Ilie.

Invitat la matinalul "Brigada devreme" de la Radio Impuls, îndrăgitul artist a dezvăluit detalii surprinzătoare despre peripețiile din spatele scenei. Cornel Ilie a recunoscut că au avut loc incidente pe parcursul anilor in care show-ul a fost pus in scenă, inclusiv o situație în care protagonist a fost celebrul Horia Brenciu.

" I-a dat o palmă lui Adi Nour, fără să își dea seama; l-a luat valul(...).

L-a luat, așa, valul pe Horia (n.r. Brenciu), cum îl ia. A intrat în rol, pur și simplu", a povestit cu umor Cornel Ilie excesul de zel al colegului de scenă.

“Mamma Mia” este cea mai mare producție musical din România. Dar succesul nu a venit fără sacrificii. Pentru Cornel Ilie, cea mai mare provocare a fost dansul. Artistul a trebuit să învețe să danseze și să joace într-un mod cu totul nou pentru el.

Citește și: Alimente bogate in B12. Surse de vitamina B12- catena.ro

Cornel Ilie, costumat de show cu “un costum disco, o perucă și cu niște saboți argintii, cu toc”

" Eu nu am avut niciodată pregătirea asta(...). Cea mai mare provocare a fost dansul, în coregrafie, în sincron cu toată lumea.

Nu știam că pot să fac lucrul ăsta. Cu câteva zile înainte de premieră, am aflat ce voi purta în ultima scenă din spectacol: un costum disco, cu o perucă și niște saboți argintii, cu toc
", a adăugat solistul trupei Vunk.

Citește și: Lia este pusă la zid de băieții din „Casa Iubirii”. Incredibil ce acuzații îi sunt aduse concurentei: „Nu-mi vine să cred!”- kanald.ro

Citește și: Dezastrul de la Cernobîl, 39 de ani după: Urmele radioactive sunt încă prezente în România! Cum pot ajunge pe masa fiecăruia dintre noi- stirilekanald.ro

Cornel Ilie este unul dintre cei mai cunoscuți soliști, compozitori și producători muzicali români. A început cariera muzicală în anii 2000, iar trupa Vunk a câștigat popularitate rapid datorită stilului său inovator, combinând elemente de pop, dance și muzică tradițională românească. Pe lângă activitatea din cadrul trupei Vunk, Cornel Ilie a colaborat cu alți artiști și a produs piese pentru diverse proiecte muzicale. A fost apreciat pentru energia sa pe scenă și pentru contribuția la modernizarea sound-ului muzicii românești.

După emisie, George Zafiu a dezvăluit un lucru inedit despre prietenia sa cu Cornel Ilie.

" A lansat trupa Vunk într-o perioada in care muzica românească nu prea era la radio. Îmi plăcea foarte mult muzica lor. De obicei primeam foarte multă muzică de la casele de discuri, albume, piese. Pentru că nu aveam răbdare să se întâmple acest lucru, mă duceam și cumpăram muzica lor din magazin.

A fost prima trupă românească pentru care am plătit bani să iau un disc", a mărturisit George Zafiu, pe care îl puteți asculta in fiecare dimineață, de luni pana vineri, de la ora 07.00, alături de Ramona Dumitrescu si Andrei Tudorache, la matinalul "Brigada devreme", de la Radio Impuls.



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Zodiile care își pierd sufletul pereche până la finalul primăverii

Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante

Ioana Tufaru, ceartă cu soțul: "Mi-am făcut bagajele și am plecat. Nu mai suportam..." | Declarații exclusive

Cătălin Dobrescu, nemulțumit de viitoarea soție? Ce îi reproșează fostul soț al Oanei Radu

Singurele 2 ZILE în care ai voie să speli în Săptămâna Mare!

Accident mortal în Prahova! Două persoane au murit pe loc după ce s-au izbit cu autoturismul de un cap de pod

Sicriul Papei Francisc, sărutat la ieșirea din Bazilica Sf. Petru. Gestul de la slujba de înmormântare care a emoționat o lume întreagă


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies