Concursul Primăverii pe Kfetele.ro: "Găteşte cu stil!"

Concursul Primăverii pe Kfetele.ro:
Concursul Primăverii pe Kfetele.ro: "Găteşte cu stil!"

Înscrie-te la cel mai tare CONCURS al Primăverii! Cea mai stilată jurată din România, Raluca Bădulescu, te invită să „Găteşti cu stil”! Kfetele.ro te premiază cu cele mai tari electrocasnice pentru bucătăria ta!

CUM PARTICIPI

  1. Gătește rețeta pe care o adori.
  2. Pozează procesul de gătire (2 imagini) cât și preparatul final (1 imagine)
  3. Trimite rețeta și pozele pe adresa de e-mail: [email protected] – nu uita să ne dai detalii despre rețeta ta: zona de proveniența a rețetei, ingrediente, timp de preparare, mod de preparare!

Punem la bătaie 13 premii cu stil

PREMIUL I: Un espressor de cafea

PREMIUL II: Un cuptor electric

PREMIUL III: O friteuza

Şi 10 MENTIUNI: Aparat omleta, Aparat clatite, Aparat Hotdog, Deshidrator, Aparat Gogosi si Biscuiti, Storcator de citrice, Set fierbator ceai +cafea, Aparat de floricele, Prajitor de paine, Aparat de inghetata.

Și dacă acestea sunt premiile, ce trebuie voi să faceți e foarte simplu.

Vă încredeți în cea mai bună rețetă pe care o știți și care vă iese brici, o gătiți, îi faceți poză, o trimiteţi pe adresa noastră de e-mail și asta e tot. Rețetele pot fi trimise până pe 13 mai 2019, iar pe 3 iunie va fi anunțat câștigătorul.

Pe data de 14 mai toate reţetele vor fi publicate pe site-ul Kfetele.ro

si vor fi postate pe pagina oficială de Facebook a site-ului nostru( https://www.facebook.com/Kfetele.ro). Reţetele care primesc cele mai multe like-uri şi share-uri până la data de 31 mai 2019 vor fi cele câştigătoare.

Trebuie să țineți cont că persoanele care vă votează pe Facebook vor puncta originalitatea preparatului, creativitatea, tehnicile folosite în prezentarea și descrierea modului de preparare, dar și produsul final din farfurie.

Iar asta va reieși din fotografia trimisă. Altfel spus, dați tot ce e mai bun din voi. Și în bucătărie, și în textul scris, dar și în imaginea pe care o trimiteți.

Găsiți AICI Regulamentul concursului. Succes și fie ca cea mai bună tigaie de fontă și lingură de lemn să câștige!



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Ce a făcut Mihai Trăistariu atunci când o fostă parteneră din viața lui nu și-a dorit intimitate cu el: “Am suferit în taină. Am îndurat.”

Gestul lui Cristian Mungiu, la Cannes! Care este explicația

Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”

PRINCIPALA IPOTEAZĂ A ANCHETATORILOR în cazul crimei de la Târgu Jiu. Detaliile L-AU ÎNGROZIT pe procurorul de caz, iar la ieșirea din apartament a fost SUB SEMNUL ȘOCULUI: "Nu am mai întâlnit așa ceva. Își crease un..."

Când începe postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel. Ce nu ai voie să faci în perioada de post a lunii iunie

Horoscop săptămânal 1-7 iunie 2026: Semnul zodiacal care începe vara cu o sumă mare de bani în cont

De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro